فریب نشان دادن کلید توسط نامزدها را نخوریم/ دولت بداند که سانسور حقیقت امکان‌پذیر نیست

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران به انتقاد از عدم پخش مناظرات تلویزیونی به صورت غیرمستقیم پرداخت و گفت: دولت بداند که سانسور حقیقت امکان‌پذیر نیست.

به گزارش تهران نیوز ، محمد نوری ‍در گفت‌وگو با خبرنگار دانشجو خبر در ارتباط با اهمیت انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: انتخابات لیله القدر نظام است. همان طور که ما در شب قدر سرنوشت یک سال خود را رقم می‌زنیم، در انتخابات نیز سرنوشت چهار ساله یک کشور را مشخص می‌کنیم.
وی ادامه داد: پس همان گونه که مراقبات قبل از انجام اعمال شب قدر باعث می‌شود که این شب را بهتر درک کنیم، باید مراقب رفتارهای خود قبل از انتخابات باشیم تا به کشور آسیبی وارد نکنیم. دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران با تاکید بر اینکه باید انتخاب اصلح را در نظر بگیریم عنوان کرد: مراقبت از رای یعنی اینکه حواسمان باشد تا آن را نفروشیم. منظور از فروش رأی، وجه مادی آن نیست. ما باید بدانیم که رای هر شخص، بالاترین مرتبه نظر هر فرد است که با فهم و شعور آن فرد همراه شده است. نوری یادآور شد: ما باید کاملا عقلانی انتخاب کنیم. مراقبت از رای یعنی اینکه اگر فردی وعده حل مشکلات اقتصادی در ۱۰۰ روز را داد، به عقلمان رجوع کنیم و فریب وعده‌های دروغین را نخوریم. اگر نامزدی به جای ارائه برنامه برای حل مشکلات کشور کلید نشان داد، تحت تاثیر قرار نگیریم و به وی اعتماد نکنیم. اگر فردی شعار داد که کشور، آزادی و فرهنگ هم می‌خواهد، به عقلمان رجوع کنیم و عیار این طور جملات را بسنجیم. وی در ادامه در ارتباط با پخش غیرزنده مناظرات تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: دولت باید بداند که سانسور حقیقت امکان پذیر نیست و نامحرم دانستن ملت شریف ایران از حقایق مناظره‌ها موجب کم رنگ شدن شور انتخابات و حضور حداکثری می‌شود. دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران تصریح کرد: عرصه انتخابات ریاست جمهوری عرصه اعتماد است و نباید این اعتماد با بی‌تدبیری از مردم سلب شود. اقشار مختلف ملت حق دارند که برای انتخاب اصلح با گفتمان نامزدها به صورت مستقیم، بی‌واسطه و صریح آشنا شوند و پخش زنده مناظره‌ها این بستر را محیا می‌کند. نوری در پایان خاطرنشان کرد: یک روز رئیس جمهور محترم خود را مدافع حقوق شهروندی مردم می‌داند و حال امروز شاهدیم که از پخش زنده مناظره‌ها جلوگیری می‌شود و ایشان سخنی به زبان نمی‌آورد که این موضوع سبب ایجاد این سوال در اذهان عمومی می‌شود که آیا دولت با عدم پخش زنده مناظره‌ها به دنبال سانسور خاصی می‌باشد یا به دنبال گاز انبری افکار عمومی است؟
  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =