در عصر حاضر با توجه به کثرت و رشد جمعیت در شهر‌ها، ثابت بودن مساحت زمین، بالا رفتن سطح رفاه خانواده‌ها، تقاضای سفر و جابجایی، کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی مناسب و ... موجب گشته تعداد خودروها در شهرها افزایش یابد که این امر باعث ایجاد ترافیک و کمبود محل پارک خودرو شده است در نتیجه چاره اندیشی برای تسهیل در ایجاد و احداث پارکینگ ضروری است.

به گزارش آفتاب ری به نقل از راه مبین؛ طبق قانون و ضوابط شهرسازی تأمین پارکینگ برای واحدهای مسکونی، تجاری و اداری الزامی است و نباید شهرداری‌ها به حذف پارکینگ رضایت دهند. همچنین در صورتی که تأمین پارکینگ برای واحدی امکان پذیر نباشد، باید شهرداری در قبال اخذ جریمه در شهر پارکینگ عمومی احداث نماید.

اما متأسفانه در شهریار شاهد احداث هیچ پارکینگ عمومی نیستیم. این مهم سبب شده تا معضل پارکینگ در این شهر روز به روز حادتر شود. تردد خودروها در هسته مرکزی شهر و مرکز تجاری خیابان ولیعصر(عج) ترافیک سنگینی ایجاد کرده است و احداث پارکینگ عمومی در حاشیه این هسته مرکزی می‌تواند عامل رفع بسیاری از ناهنجاری ها و معضلات ترافیکی باشد. در خیابان ولی عصر(عج) بیش از سه مرکز تجاری وجود دارد که هر کدام اگر 200 واحد فعال داشته باشند و هر یک از این مالکان با خودرو های شخصی خود به محل کار بروند چه وضع اسفباری را شامل می گردد؟ البته اگر تاکسی های خطی و عبوری دیگر را در نظر بگیریم. سوال اینجاست که مدیران شهری وقتی کلنگ پروژه های دیگر را به زمین می‌زدند به این معضل فکر کرده‌اند ؟!!!

فقر پارکینگ عمومی معضل بزرگ شهر شهریار

اینکه شهرستان از تمام امکانات برخوردار باشد مهم است. مردم انتظار دارند دروهله ی اول معضلات اصلی شهرشان رفع گردد نه اینکه با وجود معضلات بزرگی که اغلب اهمیتی به رفع آنها داده نمی‌شود، پروژه های دیگری احداث شود.

فقر پارکینگ عمومی معضل بزرگ شهر شهریار

چرا که با وجود معضل به این مهمی پروژه های دیگر نمود نمی‌یابد!!! اگر احداث پارکینگ عمومی را قلب شهرستان در نظر بگیریم و دریابیم که این عضو دارای نارسایی است باید این نارسایی را کارشناسانه کنترل کنیم تا به مرور زمان این نارسایی رفع گردد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =