مهدی هاشمی رفسنجانی پس از جلسه اول محاکمه خود در دادگاه انقلاب اقدام به بیان جزئیاتی از این جلسه در فیس‌بوک کرد.

به گزارش آفتاب ری به نقل از تسنیم؛ مهدی هاشمی روز گذشته پیش از ورود به دادگاه انقلاب تهران از مصاحبه و گفت‌وگو با خبرنگاران خودداری کرد و پس از پایان جلسه دادگاه نیز به سرعت و با خودروی شخصی به همراه وکلای خود از دادگاه خارج شد تا پاسخی به سوالات خبرنگاران ندهد.

اما این متهم پس از پایان نخستین جلسه دادگاه محاکمه خود که برخی از نمایندگان و رسانه‌ها این بخش از محاکمات وی را صرفاً رسیدگی به اتهامات مالی و اقتصادی وی می‌دانند، در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک اقدام به سیاسی‌ جلوه دادن پرونده، غیرواقعی بودن اتهامات و هجمه به رسانه‌های منتقد کرده است.

مهدی هاشمی رفسنجانی در یکی از پست‌های روز گذشته خود پس از دادگاه اینگونه عنوان کرده است: «سرانجام انتظار به سرآمد و با کش و قوس و اصرار فراوان تصمیم گرفتند دادگاه را برگزار کنند. پیش از قرائت کیفرخواست درخواست ارایه نکاتی کردیم که می‌توانست در وضعیت کیفرخواست موثر باشد، در واقع ایرادهایی بود که وکلای پرونده در بررسی‌های خود پی برده بودند و علی‌القاعده تصحیح آن برخی از اجزا متن را تغییر می‌داد لیکن قاضی مقیسه مخالفت کرد و یک راست سراغ اصل مطلب رفت. روند دادگاه راضی کننده بود و قرار شد ادامه قرائت کیفرخواست به فردا ساعت 8 صبح موکول شود. فیس بوک نگاری هاشمی از جلسه اول دادگاه

از دادگاه که بیرون آمدم پشت کامپیوتر نشستم تا خبرهای مربوط به خودم را بخوانم. صادقانه می‌گویم تا پیش از این تصور می‌کردم خود و خانواده‌ام با رسانه‌هایی مواجه هستم که به لحاظ فکری تفاوت‌هایی با ما دارند و به همین دلیل خبرهایش علیه ماست. امروز که مطالب چند خبرگزاری و سایت وابسته به نهادهایی که همه می‌دانید کجاست، خواندم به این نکته پی بردم که اینها رسانه نیستند. بله! ما با یک دستگاه عریض و طویل اطلاعاتی مواجه هستیم که رسانه مکتوب، اینترنتی و تصویری هم دارد.وَمَكَرُواْ وَمَكَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَیْرُ الْمَاكِرِین...»

این فرار به جلوی مهدی هاشمی درباره جلسه محاکمه پس از آن صورت گرفت که صبح روز گذشته یاسر و فائزه هاشمی در گفت‌وگوهایی کوتاه با خبرنگاران عمده اتهامات مطرح شده علیه برادر خود را سیاسی عنوان کردند اما یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، عمده اتهاماتی که قرار است در این بخش از محاکمه مهدی هاشمی مورد رسیدگی قرار گیرد را اقتصادی مخصوصا پرونده‌ استات‌اویل عنوان کرد.

همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعم از برخی اعضای کمیسیون اصل 90 در گفت‌وگو با تسنیم عمده اتهامات مهدی هاشمی را اقتصادی عنوان کردند و سیاسی‌ جلوه دادن آن را اقدامی برای انحراف افکار عمومی از سوءاستفاده‌های اقتصادی وی عنوان کرده‌اند.

خبرگزاری تسنیم هیچ‌یک از پیام‌های درج شده در ذیل این متن را به دلیل استفاده برخی الفاظ زشت و توهین‌آمیز منتشر نمی‌کند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =