فیلم یتیم خانه ایرانیان، حکایت توطئه آمریکا در کشتار نیمی از ایرانیان است

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به اینکه آمریکا در ۳۰۰ سال حکومت، ۳۰۰ میلیون انسان را کشته است، گفت: فیلم یتیم خانه ایرانیان، حکایت توطئه آمریکا در کشتار نیمی از ایرانیان است.

به گزارش تهران نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین حمید آقایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود با اشاره به اینکه از ۴۰۰ سال قبل، که امریکا کشف شد، تا حدود یک قرن بعد که دولت امریکا تأسیس شد و امروز که حدود دو قرن از تأسیس دولت آمریکا می‌گذرد، سه مرحله جنایت رخ داده است.

وی افزود: مرحله اول تأسیس کشور آمریکا بوده است که برای تأسیس دولت آمریکا، ۱۲۰ میلیون انسان از سرخپوستان کشته شده‌اند که در یک قلم، کشور مکزیک و پرو و بخشی از آمریکای لاتین، تقریباً همه جمعیت خود را از دست دادند.

آقایی ادامه داد: برای اینکه این دولت به ابرقدرت جهان تبدیل شود، دو جنگ جهانی اتفاق افتاد که در جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم، حدود ۱۵۰ میلیون انسان از همه کشورهای دنیا کشته شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد خاطرنشان کرد: در بین دو جنگ جهانی که در زمان پادشاهی، احمدشاه، آخرین پادشاه قاجار بود، در ایران به واسطه توطئه انگلیس و آمریکا و قحطی ساختگی، جمعیت ۱۹ میلیونی ایران، یک سال بعد از جنگ جهانی اول، به ۱۲ میلیون نفر رسید و نزدیک نیمی از مردم ایران کشته شدند که این نزدیک به ده درصد جمعیت کشته‌شدگان جهان را شامل می‌شد.

وی تصریح کرد: فیلمی که امروز در سینماهای کشور تحت عنوان یتیم‌خانه ایرانیان در حال اکران در سینماهای ایران است و از دانش‌آموزان و پدر و مادرها تقاضا دارم این فیلم ببینند.

آقایی، ادامه داد: آمریکا پس از جنگ جهانی، برای تثبیت ابرقدرتی خویش، جنایات دیگری به راه انداخت که یک قلم آن کشور ویتنام است که چند میلیون نفر از مردم این کشور کشته شدند و خود آمریکایی‌ها در ویتنام ۲۱۰ هزار کشته دادند.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به حمله آمریکا به کشورهای شیلی، کوبا تأکید کرد: این کشور استکباری، با حمله به طبس و سپس تحریک عراق و جنگ با ایران از طریق صدام ملعون، ۲۱۵ هزار جوان و نوجوان ما را به شهادت رساند که از این تعداد، ۳۶ هزار نفر، دانش آموزان ما هستند، در پی تثبیت ابرقدرتی خویش بود.

وی با اشاره به جنگ‌های اخیر ادامه داد: امروز نیز در سوریه، یمن و هر جا که ملاحظه می‌کنیم جای پای دولت منحوس آمریکا است و جنایات آمریکا، پایانی ندارد.

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =