قاتلانی که بربام خانه های باقرشهر کمین کرده اند + تصاویر

در حالی که گیرنده های ماهواره بعنوان قاتل فرهنگ ایرانی، این روزها بر پشت بام منازل در باقرشهر جای خوش کرده اما متاسفانه ، مسئولان مربوطه در مقابله با این تهاجم فرهنگی چندان قوی عمل نکرده‌ اند.

به گزارش سرویس فرهنگی تهران نیوز، به نقل ازپایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز ، با تغییرات در نظام اطلاع رسانی در جهان که زمینه آن را رسانه‌های جمعی در جهان فراهم کرده اند، به نوعی می‌توان گفت هم اکنون مرزهای فرهنگی در کره زمین برداشته شده و اکنون به سختی می توان مانع ورود امواج فرهنگ‌های بیمار به مرزهای خود شد.

در این بین کشورهای مختلف سیاست‌های گوناگونی اتخاذ کرده‌اند و اکثر جهان لیبرالیسم در این بین در حال گرفتن یک فرهنگ واحد هستند که چیزی جز بی قیدی و عدم تقید به دین را ترویج نمی‌کند و بخشی دیگر که اکثریت کشورهای اسلامی را شامل می‌شود نیز به علت عدم توانایی در تولید محتوای فرهنگی تاثیر گذار به حالت بیماری شباهت یافته‌اند که بیماری مضمن دارد.

به درستی چه باید کرد و چگونه می‌توان در مقابل هجوم امواج فرهنگی آلوده که با فرهنگ ایرانی اسلامی ما مغایرت دارد ایستاد.؟

DSC07737

تهاجم فرهنگی غرب به سرعت در شهرهای کوچک ما در حال رشد کردن است خصوصا باقرشهرو نواحی اطراف که در چند سال اخیر رشد معنوی خود را از دست داده و جوان های باقرشهری دهه ۷۰ به بعد دیگر ارزش ها را فراموش کرده اند و با تیپ و ظاهر تقلیدی و عجیب!! دیگر جائی را برای حفظ ارزشهای خودشان باقی نمی گذارند.

یکی از دیگر عوامل رشد این تهاجم فرهنگی برنامه های تلویزیونی پخش شده از ماهواره ها  می باشد. در باقرشهر با حضور چندین تن از نصاب های ماهواره ، روز به روز به آمار ماهواره ها افزوده شده و مسئولین فرهنگی و ارگان های مربوطه دیگر هیچگونه اقدامی جهت کنترل این قاتل خانواده ها نداشته اند ، تا جائی که در سالیان اخیر مشاهده شده دیگر همشهریان ابائی از این کار ندارند و بشقاب خود را عملا بر پشت بام می گذارند.

برخی از همشهریان توجیه استفاده از این وسیله را استفاده از برنامه‌های اخبار و یا آموزشی عنوان می‌کنند اما باید بدانیم در این بین برخی سریال ها به مرور زمان پیام‌های خود را در ذهن‌ها القا می‌کنند و ما باید هشیارتر از این حرف ها باشیم.

ما مردم شهر خود باید متوجه تاثیرات مخرب استفاده از ماهواره بشویم . چراکه اکنون در دادگاه‌های خانواده با توجه به افزایش میزان طلاق توافقی می‌توان این امر را برداشت کرد که یکی از علل افزایش طلاق استفاده از ماهواره است چراکه پس از مدتی استفاده از ماهواره ،شاهد تغییر رفتار زوجین در زندگی می شویم که به طلاق می‌انجامد و همه این افراد اذعان می‌کنند که ای کاش این وسیله وارد زندگی شان نشده بود.

DSC07731

در مورد راهکارهای مقابله هم می توان گفت : همه ما می دانیم که پیامبر اولین پایگاه فرهنگی خود برای جمع آوری مردم و کارهای اجتماعی را در مسجد قرار داد. اوایل انقلاب مساجد سنگرهایی برای جذب نیرو بودند اما اکنون کارکرد اصلی مساجد به عنوان پایگاه اصلی فرهنگی اسلام مورد بی توجهی قرار گرفته و اگر بخواهیم در مقابل این هجمه ، کار فرهنگی انجام دهیم فقط باید از ظرفیت مساجد استفاده کنیم.

روحانیون مساجد منطقه هم با بیان مضرارت استفاده از این شبکه های ماهواره ای ، می توانند مردم را نسبت به اثرات ماهواره روشن کنند و همین موضوع می‌تواند مردم را در برابر هجمه های فرهنگی دشمن بسیج کند.

در پایان آنچه واقعیت دارد اینکه ماهواره بام خانه‌های شهر را نشانه گرفته و ۱۴۰ شبکه فارسی زبان از آن‌ها پخش می‌شود که بیشتر آن‌ها فیلم، سریال و یا برنامه‌هایی پخش می‌کنند که نه تنها با فرهنگ ایرانی منافات دارد بلکه با ارزش‌های اسلامی نیز سنخیتی ندارد.

با توجه به انتشار آمار تکان دهنده طلاق باقرشهر در ۶ ماهه نخست سال ۹۴ ( از هر ۵ ازدواج ، دوتای آن به طلاق می انجامد) که  خود یکی از علائم هشدار دهنده در خصوص تاثیرات دیدن شبکه‌های ماهواره ای است و در این بین خانواده ها مهم‌ترین نقش را برای پالایش ورود داده ای به اذهان فرزندان بازی می‌کنند و باید بیش از پیش به جلوگیری از ورود داده های آلوده اهتمام ورزند چرا که در غیر این صورت شاهد گسستگی‌های فرهنگی در جامعه اسلامی خواهیم بود.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =