شهردار تهران گفت: من به شما در این تریبیون و این مجلس مقدس می‌گویم به خدا فساد و رشوه کاهش پیدا کرده است ولی آیا یکی از آ‌ن‌ها هم قابل قبول است خیر.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدباقر قالیباف شهردار تهران شامگاه امروز (سه‌شنبه 13 آبان) بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد امام حسن مجتبی(ع) نازی‌آباد تهران ضمن شرکت در مراسم عزاداری سخنرانی کرد.

وی گفت: برای من توفیقی است که در چنین شبی در این جمع حضور دارم. قالیباف افزود: گذشت زمان و آمدن ایام بزرگ‌ترین ذکر و یاد برای ماست؛ خداوند تبارک و تعالی ماه رجب، شعبان، رمضان، صفر، محرم، اعیاد غدیر و قربان و این مناسبت‌ها را قرار داده است و فرصتی برای بندگان فراهم کرده تا متذکر شویم و برای اصلاح ادامه زندگی خودمان عبرت بگیریم و مخصوصا محرم و صفر نقش برجسته‌ای در حفظ اسلام و به خصوص در این زمان فراهم کرده است و ما باید درس بزرگی را از محرم و صفر بگیریم. شهردار تهران تصریح کرد: یکی از ویژگی محرم و نهضت امام حسین (ع) چند وجهی بودن این قیام است، حضرت از یک منظر در ظلم‌ستیزی، در برقراری قسط و عدل، در برپایی امر به معروف و نهی از منکر با آن مبارزه کرد و این‌ها مواردی است که باید درس بگیریم. وی اظهار داشت: ما متعلق به این فرهنگ هستیم وظیفه ما این است که عاشورا را آنگونه که هست درک کنیم و محرم تنها در حد یک عزاداری ساده نباشد؛ امام با یک برداشت صحیح از واقعه عاشورا در 15 خرداد 1342 در مقابل ظلم ایستاد و فکر نکرد در مقابل شاهی است که تا بن دندان مسلح است و ساواک را داشت، امام (ره) ایستاد و چیزی هم در دست نداشت حتی نزدیکان ایشان در حوزه توصیه کردند شما نه سرباز و نه پشتیبانی دارید بنابراین چه وظیفه‌ای برای قیام دارید ولی معرفت امام نسبت به محرم وظلم‌ستیزی بیشتر بود و به وظیفه عمل کردند و با توجه به فرهنگ عاشورا در مقابل رژیم طاغوت ایستادند و ما هم با روحیه ایثار و شهادت‌طلبی در دفاع مقدس مقابل گروه‌های مختلف ایستادیم. قالیباف تصریح کرد: البته ما این را هم یاد گرفته‌ایم امام حسین (ع) مهربان بودند، حسن خلق داشتند، با محبت بودند، صبر و شکیبایی در زندگی داشتند و در هر شرایطی تسلیم اراده خداوند شدند و همچنین از لحاظ سختی ظهر عاشورا و چه به لحاظ فشارهایی که قبل از روز عاشورا وجود داشت، باید از همه ابعاد درس بگیریم. شهردار تهران افزود: اگر ما به دنبال بصیرت عاشورایی هستیم دین خط قرمزهایی هم دارد، اصول و دفاع، جهاد اکبر و جهاد اصغر هم دارد و وظیفه ماست که تقدم و تعهد را بشناسیم. وی در ادامه به تقارن روز سیزدهم آبان با اول ماه محرم اشاره کرد و گفت: اگر ما در مقابل آمریکا ایستادیم این ایستادگی یک حرکت سیاسی و مصلحت‌اندیشانه نیست بلکه ریشه در دین و شناخت در نهضت امام حسین (ع) دارد. قالیباف تاکیدکرد: اگر امام حسین (ع) ظلم‌ستیز بود و در مقابل ظالم ایستاد ما هم در زندگی‌مان در مقابل ظالم باید بایستیم. شهردار تهران افزود: اگر تدبیر و رهنمود مقام معظم رهبری، نرمش قهرمانانه است به این معنا که با ظالمین گفتگو شود آن‌ها هم باید به راه راست هدایت شوند و حتی بهانه از دست کسانی که احساس می‌کنند که ما می‌خواهیم دشمن‌تراشی کنیم گرفته شود و بدانند که ما به دنبال دعوا نیستیم ما ملتی هستیم که نه به دنبال این هستیم که به کسی ظلم کنیم و نه به دنبال این هستیم ونه اجازه داریم که پا روی عزت خودمان بگذاریم. قالیباف اظهار داشت: اگر 13 آبان را

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =