۲۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۷:۲۷

وضعیت زندان های ما نسبت به رندان های کشورهای غربی خیلی بهتر است

 دکتر نقوی نماینده شهرستان ورامین در مجلس شورای اسلامی طی مصاحبه ای با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی وارمین ما در مورد مقایسه زندان های ایران با کشورهای حامی دموکراسی گقت: با توجه به مطالعات و بررسی های انجام شده، باید گفت، تفاوت های زیادی بین زندان های ما و کشوهای غربی که دم از دموکراسی می زنند و از آن از لحاظ لسانی حامی آن هستند وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: درست است بعضی از زندان های ما از لحاظ محیطی امکانات و فضای مناسب را برای همه زندانی ها ندارند ولی از لحاظ برخورد مسئولین زندان ها و شیوه حفظ و حراست از زندانیان در شرایط قابل قبولی می باشد.

نقوی گفت: علی رغم تمام سانسورهای شدید امنیتی، خبرهای بسیار نا گواری را از زندان های کشورهای غربی می شنویم که مطمئناً این اخبار از کوچکترین کارهایی است که آن ها انجام می دهند که با در نظر نگرفتن محدودیت ها باید گفت زندان های کشور ما بسیار بهتر و قابل تحمل تر از کشورهای غربی می باشد که این دلیلی بر بهبود وضعیت زندان های مان نیست.

نماینده مردم شهرسنان ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تغییر قوانین گفت: ما باید قوانین خود را تغییر دهیم و دلیل آن نیز این است که ما برای تخلفات گوناگون بزرگ یا کوچیک در اولین اقدام شخص خاطی را به زندان می افتد که این باعث افزایش تعداد زندانیان و در نهایت پایین آمدن راندمان کارهای فرهنگی برای زندانیان می شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در مورد صحبت های چهارشنبه رئیس جمهور در صحن علنی مجلس گفت: اولین باری نیست که رئیس جمهور در صحن علنی مجلس حضور پیدا می کنند و در مورد مسائل روز کشور توضیحاتی را بیان می کنند، اما متأسفانه رسانه های کشور با بزرگ کردن این عنوان سعی در متشنج نشان دادن رابطه بین قوا دارند.

دکتر نقوی گفت: مطابق ماده ۱۱۰ آئین نامه داخلی مجلس، تعیین زمان حضور رئیس جمهور در صحن علنی مجلس بر عهده هیئت رئیسه مجلس می باشد و رئیس جمهور نیز می تواند فقط در زمان مشخص شده صحبت کند و بعد از آن نیز الزامی بر گوش کردن صحبت های نماینده های مجلس توسط رئیس جمهور نیست و همچنین فهرست موضوعات سخنرانی رئیس جمهور باید قبل از مراسم به مجلس ارائه شود که رئیس جمهور باید امروز لیست موضوعات سخنرانی خود را به مجلس ارائه دهد.

نماینده مردم شهرسنان ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری تمامی کشورهایی که حکومت های قومی قبیله ای و دیکتاتوری را دارند در حال حاضر نگران هستند و می دانند که نظام آنها در حال فروپاشی است، و از سوی دیگر نیز، غربی ها برای جلوگیری از این فروپاشیی و بیداری اسلامی که می دانند نشأت گرفته از انقلاب اسلامی ایران است، دست به حرکاتی غیر انسانی می کنند تا از این بیداری جلوگیری کنند.

وی گفت: روزی از قطر ادعای تعلق جزایر سه گانه به این کشور را می شنویم و یا در سوریه حمله به مردم به وسیله دست نشانده های آمریکایی، امروز نیز شاهد دستگیری غیر قانونی قایقرانان ایرانی در مرز خودمان به دست عربستان هستیم تا شاید به این وسیله از حرکت این موج بکاهند که سخت دراشتباهند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =