یكی از باورهای عموم مردم این است كه بعد از غذا نباید حمام كرد ...

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري حمام فضایی بسته است که بخار آب احاطه شده در آن باعث تنگی نفس و کمبود اکسیژن می‌شود. یكی از باورهای عموم مردم این است كه بعد از غذا نباید حمام كرد؛ زیرا احتمال بی‌هوش شدن و از حال رفتن در حمام بالاست.

این حرف تا حدی اساس علمی دارد ولی در مورد همه صدق نمی‌كند. افراد مسن و كسانی كه بیماری‌های قلبی پیشرفته دارند یا سرخرگ‌های اصلی خونرسان به مغز و شریان‌های گردن در آنها تنگ است، بهتر است حداقل تا 30 دقیقه بعد از خوردن غذای سنگین به حمام نروند؛ زیرا بعد از خوردن غذای نسبتا سنگین، خون به سمت دستگاه گوارش منتقل می‌شود و خون‌رسانی به مغز كاهش می‌یابد.

بعد از هضم غذا به حمام بروید، یعنی با معده سبک، گرسنه رفتن باعث ضعف و با شکم پر حمام رفتن باعث، فساد غذا می شود، به طور کلي، بهتر است با معده پر حمام نکنيد چون حين غذا خوردن، خون متوجه معده مي شود. توصيه مي شود فاصله اي نيم ساعته را بين حمام کردن و غذا خوردن قرار دهيم؛ به ويژه حمام داغ يا گرم بعد از غذا توصيه نمي شود زيرا در جريان خون اطراف معده اختلال ايجاد مي کند و بر هضم غذا تاثير منفي مي گذارد.

نتایج مطالعات نشان می‌دهند، بهترین ماده غذایی برای خوردن بعد از حمام رفتن آب و مایعات فراوان است زیرا آب باعث شریان جریان خون در بدن می‌شود و ضربان قلب تندتر می‌شود و کسالت و خمودگی از فرد دور می‌شود.

منبع : جام نیوز

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =