انجمن هنرهای رسالات لبنان فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» را در بیروت اکران کرد.

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از‌ سایت عصر ایران، در چارچوب برنامه فرهنگی سال 2013 «انجمن هنرهای رسالات لبنان»، فیلم سینمایی فتنه (قلاده های طلا) در بیروت اکران شد.

بر این اساس سایت شبکه المنار وابسته به حزب الله لبنان نوشت: فیلم فتنه که نام فارسی آن قلاده های طلا است ساخته کارگردان ایرانی ابوالقاسم طالبی حوادث پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 جمهوری اسلامی ایران را به تصویر می کشد. در این حوادث اعتراضات و تظاهرات و اغتشاشاتی با حمایت و تحریک مزدوران کشورهای غربی با هدف بی ثباتی ونا امنی در حکومت ایران روی داد. این حوادث و شرایط باعث شد وزارت اطلاعات نگران افزایش بحران شود به همین دلیل یکی از افسران ارشد خود به میان شرکت کنندگان در تظاهرات فرستاد و ... .

در این اکران عوامل ساخت این فیلم شامل کارگردان، تهیه کنندگان و مسؤول روابط بین المللی فیلم حضور داشتند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

قبل از اکران فیلم، محمد کوثرانی مدیر کل انجمن هنرمندان رسالات لبنان سخنرانی کرد و گفت: سینمای ایرانی شبیه به ماست و مشکلات و مسائل مورد توجه ما را حکایت می کند.

آنچه که در ایران روی داد ممکن است در هر کشور عربی دیگر روی دهد و ما همیشه در معرض دخالت های غربی هستیم که برای شعله ور ساختن فتنه ها در اینجا و آنجا قرار دارند.

غضنفر رکن آبادی سفیر ایران در بیروت هم در این مراسم گفت: مشاهده این فیلم فرصت مناسبی است تا مردم واقعیت آنچه که علیه ملت های ما ساخته و پرداخته می شود را درک کنند.

ابوالقاسم طالبی کارگردان فیلم هم گفت: این فیلم بخشی از تاریخ ملت ایران است و تلاش برای جعل این تاریخ به شیوه هایی از طرف غرب را مشخص می کند.

وی با اعلام اینکه در حوادث پس از انتخابات ایران در حوادث شخصا حضور داشت و روابط خوبی با دو طرف حوادث دارد؛ افزود: هدف دشمنان، دشمنی ایرانیان در برابر برادران ایرانی خود بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =