قهرمانان فراموش شده تنها برای عکس یادگاری

پژمان آقایی رئیس بیمارستان جانبازان شهریار گفت: «بعضی از مسئولان و مردم تنها عکسی می‌گیرند و می‌روند و من از مردم می‌خواهم که سعادت دیدار با این شهیدان زنده را از دست ندهند.»

به گزارش سرویس فرهنگی تهران نیوز، به نقل از پایگاه خبری راه مبین؛  هنوز در روزهاى جنگ نفس می کشند. در آماده باشند تا اگر آتش دشمن بارید از جان و ناموس وطن دفاع کنند.به قول مهندس سعید قاسمی یا همون حاج سعید معروف «اگه این مملکت امنیت داره، اگه این مملکت کارش جلو میره اگه دشمن جرات نمیکنه به ما حمله کنه باور کنید به خدا از دعای این جانبازان است.» جانبازانی که وقتی جوان بودند، هزاران آرزو در سر داشتند؛ وقتی دشمن حمله کرد، به همه آرزوهایشان پشت کردند و تنها آرزویشان شد سربلندی و حفظ حریم ایران به قیمت جانشان.

این جوانان که بخاطر استفاده صدام از مواد شیمیائی که هدیه مدعیان حقوق بشر به او بود دچار بیماری ریوی یا اعصاب و روان شده و از پا افتادند تا ایران سرپا بماند. نمی‌دانم اگر کلمه عزیز و معزز نبود، مسئولان جانبازان خود راچگونه خطاب می کردند؟! جانبازانی که تقریبا جزء اقشار فراموش شده هستند و شاید اگر نبود هفته دفاع مقدس ما هیج وقت یاد آنها نمی‌کردیم. کسانی که به قول مقام معظم رهبری شهدای زنده هستند و هر نوع از خودگذشتگی را در جبهه‌ها برای این مملکت انجام دادند. الان هم با سکوت خود در مقابل کم توجهی‌هایی که به آنها می‌شود از خود گذشتگی نشان می‌دهند و با کمبود و گرانی دارو، برخورد بعضاً غیرمنصفانه  برخی از مردم، تداخل داروئی و غیره می‌سازند و دم نمیزنند. خانواده‌های آنها نیز با افتخار از این جانبازان پرستاری می‌کنند و این مشکلات را تحمل می‌کنند. جانبازانی که وقتی نزدیک انتخابات می‌شود یا وقتی که آقایان مسئول بخواهند عکس یادگاری با آنها را در صفحه‌های خود در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنند به آنها البته در مقابل دوربین سر می‌زنند.

http://hw13.asset.aparat.com/aparat-video/ee115c8fddfb9d3712f03230428fda5c3121136-360p__74609.mp4

در آغاز هفته دفاع مقدس بود که جانبازان اعصاب و روان بیمارستان میلاد شهریار مهمان برنامه پربیننده خندوانه شدند. برنامه خندوانه که عادت به خنداندن مردم دارد، در این برنامه به یادماندنی اشک میلیون‌ها بیننده طرفدار خود را در آورد. جانبازانی که تنها گوشه‌ای از زندگی بسیار سخت و تنهایی آنها، اشک بینندگان را در سراسر کشور سرازیر کرد. این جانبازان بعضاً با بیان طنز و گفتن لطیفه یا بیان خاطرات طنزآلود خود بازهم همانند دوران دفاع مقدس سعی در شاد کردن دل مردم این سرزمین داشتند ولی مردم وقتی با زندگی سخت آنها آشنا شدند بی‌اختیار بر عظمت این دلاوران گریستند.

khandevanehh_2.jpg

رامبدجوان مجری این برنامه پرطرفدار که با تیپی متفاوت و با چفیه‌ای بر دوش این قسمت از برنامه خندوانه را اجرا کرد . در پیامی در صفحه اینستاگرام خود این برنامه را در طول عمر خندوانه عزیزترین برنامه و اجرای آن را سخت‌ترین اجرائی که تا به حال داشت نامید. این مجری که سعی کرده برنامه خود را با مناسبت‌ها هماهنگ کند و پای گروه‌های مختلف مردمی را به این برنامه باز کند، به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با دعوت از این جانبازان عزیز قصد داشت قسمتی از مشکلات این جانبازان را نشان دهد. مصاحبه مجری برنامه با رئیس بیمارستان جانبازان میلاد شهریار که خود نیز فرزند شهید بود و خواندن دل نوشته‌ای تلخ که حکایت از شرح تنهایی و دوری این جانبازان از خانواده‌هایشان بود برنامه را بشدت تحت تاثیر خود قرار داده بود.

khandevanehh 1

پژمان آقایی رئیس بیمارستان جانبازان شهریار گفت: «بعضی از مسئولان و مردم تنها عکسی می‌گیرند و می‌روند و من از مردم می‌خواهم که سعادت دیدار با این شهیدان زنده را از دست ندهند.»

پزشک و رئیس این آسایشگاه در این برنامه با معرفی بیمارستان‌هایی که به جانبازان  اعصاب و روان اختصاص دارد گفت: «بیمارستان‌ نیایش، صدر، میلاد شهریار، و بیمارستان‌هایی در شهرهای تبریز، یاسوج، اهواز، اصفهان و مشهد برای این جانبازان در نظر گرفته شده است تا به این یادگاران دفاع مقدس خدمت رسانی کنیم.»

پژمان آقایی در ادامه افزود: برخی از مسئولین فقط به فکر عکس گرفتن با جانبازان هستند. آن طور که در شأن این جانبازان عزیز است به آنها رسیدگی نمی‌شود و یکی ازمشکلات ما این است که همه فکر می‌کنند رسیدگی به این عزیزان تنها وظیفه بنیاد شهید است.

http://hw15.asset.aparat.com/aparat-video/ec2a54c9e6afba03aa89bac783a3ad813122671-272p__67098.mp4

این پزشک متخصص اعصاب و روان  در ادامه با معرفی جانباز محمد ماکویی به عنوان نماد ایثار و از خود گذشتگی اظهار داشت: ایشان(جانباز محمد ماکویی) که در سال۱۳۶۳ به درجه جانبازی نائل شده است دانشجوی رشته عمران در انگلستان بود اما با آغاز حمله رژیم بعث عراق در اوایل جنگ به ایران آمده و به جبهه رفت و آسایش و امنیت دین و ناموس و مردم سرزمینش را به رفاه دنیوی در خارج از کشور ترجیح داد.

ما مانند این عزیز بسیار داریم؛ و هرکاری کنیم نمیتوانیم قدردان زحمات آنها باشیم. واقعا چه کسی می‌تواند بگوید زحمت و ایثارگری این آدم‌ها چقدر بوده است؟؟؟؟!!!

 انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =