به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به عراق، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه برنامه‌های خود در نجف اشرف با آیت‌الله محمد سعید حکیم و آیت‌الله بشیر نجفی از علمای برجسته عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله حکیم در این دیدار با اشاره به حوادث سوریه گفت: باید برای حل مشکلات سوریه اقدام شود چراکه با وجود تنش در سوریه نمی‌توان به حل مشکلات امیدوار بود.

وی با بیان اینکه طرف‌های درگیر در سوریه باید منافع سوریه را در نظر بگیرند، گفت: دخالت برخی کشورها در امور سوریه درست نیست و مردم سوریه باید خودشان مشکلات را حل کنند.

آیت‌‌الله حکیم با تأکید بر ضرورت وحدت شیعیان برای مقابله با توطئه‌ها اظهار داشت: مرجعیت شیعه نقطه قوت شیعیان است که باید به آن توجه داشته باشیم.

وی همچنین گفت: مسلمان واقعی در مسیر آرامش حرکت می‌کند بنده به مقامات غربی نیز گفته‌ام که اسلام اهل بیت تأمین‌کننده منافع آنها نیست، اسلام اهل بیت ما عاری از خشونت است.

علی لاریجانی نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با آیت‌الله حکیم گفت: بنده در ادامه سفر منطقه‌ای خود و بنابه دعوت رئیس مجلس عراق به این کشور سفر کرده‌ام چراکه بعد از پیروزی مردم غزه لازم می‌دانستم به برخی کشورهای دوست برای مذاکره درباره این پیروزی سفر کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که موضع جمهوری اسلامی ایران درباره سوریه تلاش برای حل مشکلات در فضای آرام است.

علی لاریجانی در دیدار با آیت‌الله بشیر نجفی نیز درباره موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال سوریه گفت: متأسفانه برخی کشورها با ارسال سلاح به سوریه مشکلات را خیلی زیاد کرده‌اند اما تلاش ما این است که آرامش در سوریه حاکم شود و خشونت‌ها کاهش یابد.

آیت‌الله نجفی نیز در این دیدار ضمن خیرمقدم به لاریجانی گفت: برخی کشورهای منطقه در موضوع سوریه در اشتباه هستند و موضع درستی در قبال این کشور ندارند.

وی با اشاره به پیروزی مردم غزه بر رژیم صهیونیستی گفت: پیروزی مردم غزه بر رژیم صهیونیستی باعث عزت مسلمانان شد چراکه فلسطینی‌ها با تمام توان در مقابل صهیونیست‌ها مقاومت کردند و این مقاومت برای همه مسلمانان موجب افتخار است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین بر سر مزار آیت‌الله قرشی از مراجع عظام تقلید حضور یافت و از کتابخانه‌ای که به نام این مرجع تقلید راه‌اندازی شده بود بازدید کرد.

شرکت در ضیافت شام استاندار نجف آخرین برنامه اولین روز سفر لاریجانی به عراق بود که دقایقی پیش برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =