دبیر اجرایی همایش ملی سازمان‌های مردم‌نهاد از برگزاری این همایش با حضور رئیس‌جمهور خبر داد.

 دبیر اجرایی همایش ملی سازمان های مردم نهاد در گفت و گو با خبرنگار آفتاب ری؛ با اشاره به اینکه این همایش با مشارکت چهارهزار سازمان مردم نهاد از سراسر کشور برگزار خواهد شد گفت: در این همایش رئیس جمهور ضمن ایراد سخنرانی به هم اندیشی با نمایندگان این سمن ها خواهد پرداخت.

زهرا عابدینی با بیان اینکه این همایش در دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد افزود: در جلسه صبح، غیر از سخنرانی رئیس جمهور، نمایندگانی از سمن ها، مسائل و نقطه نظرات خود را باوی مطرح خواهند کرد.

وی اظهارداشت: این همایش نمایشی از وحدت و همبستگی همه گروه های مردمی در بستر مشارکت عمومی است.

رئیس اداره برنامه ریزی و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد با اشاره به اینکه دیدار سمن ها با رئیس جمهور اولین دیدار این مجموعه با بالاترین مقام اجرایی کشور است ادامه داد: در برگزاری این همایش دستگاه های اجرایی عضو شورای اجتماعی کشور مشارکت فعال داشته اند.

عابدینی اضافه کرد: این دستگاه ها شامل معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور، مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، پلیس امنیت، اداره کل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سازمان تعاون روستایی وزارت جهاد کشاورزی، اداره کل امور مجمع تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، معاونت کاهش تقاضا و مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، اداره کل دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت درمان و آموزش پزشکی، معاونت مشارکت های مردمی و موسسات غیردولتی سازمان بهزیستی کشور، اداره کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و اداره کل امور حقوقی جمعیت هلال احمر کشور هستند.

وی با اشاره به اینکه در نوبت عصر همایش نیز پنل های تخصصی با حضور مقامات ارشد دستگاه های ذیربط برگزار خواهد شد اضافه کرد: نمایندگان سمن ها در این جلسات مسائل و مطالبات و مشکلات خود را با مسئولین اجرایی در میان خواهند گذاشت.

دبیر اجرایی همایش ملی سازمان های مردم نهاد خاطرنشان کرد: به نظر می رسد مهمترین مطالبه سازمان های مردم نهاد قانونمند شدن جایگاه این سازمان ها در جامعه و کشور استکه با تدوین لایحه قانون سازمان های مردم نهاد و تصویب آن در مجلس این مساله حل خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =