لقب جالب AFC به دو بازیکن پرسپولیس

وبسایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به بررسی بازی تیم های پرسپولیس و الهلال در لیگ قهرمانان آسیا پرداخته است.

به گزارش تهران نیوز؛  تیم های فوتبال پرسپولیس ایران و الهلال عربستان در هفته نخست مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفتند که این مسابقه با توجه به سبک بازی مخالف ۲ تیم نسبت به هم با نتیجه مساوی به پایان رسید. این ۲ تیم در کشورهایشان صدرنشین هستند و با تاکتیک و عملکرد خوبی به میدان رفتند.
 
الهلال عربستان از همان ابتدا سعی کرد که مالکیت توپ را در اختیار بگیرد و در ۵۸ درصد مواقع نیز این کار را انجام داد. آنها بسیاری از دقایق بازی در زمین حریف بودند و با سانتر های بلند سعی داشتند پرسپولیس را مغلوب نمایند.
 
با این حال، این پرسپولیس بود که با تاکتیک خوب از حریف عربستانی پیش افتاد و در دقایق پایانی بازیکن الهلال موفق شد بازی را به تساوی بکشاند. تیم پرسپولیس در این مسابقه از ضد حمله استفاده می کرد و با همین تاکتیک آنها موقعیت های گل بیشتری را نسبت به الهلال ایجاد کردند.
 
پرسپولیس در این مسابقه ۳ شوت در چارچوب دروازه داشت اما الهال ۲ شوت در چارچوب دروازه را به ثبت رساند. برانکو ایوانکوویچ باید از بازی بازیکنانش و استفاده بهتر از توپ ها، خشنود باشد.
 
محسن مسلمان و رامین رضاییان الماس های چپ و راست پرسپولیس بودند. کمال کامیابی نیا نیز در کار دفاعی به خوبی شرکت می کرد و زمانی که ممکن بود، تیم را وارد فاز حمله می کرد.
 
این ۳ بازیکن با اجرای دقیق دستورات، باعث بازی بی نقص پرسپولیس شدند. محسن مسلمان آنقدر به خط دفاع حریف فشار وارد کرد که در انتها موفق شد، دروازه الهلال را بگشاید. رامین رضاییان با ۴ تکل موفق، یکی از ارکان اصلی دفاعی پرسپولیس نیز بود.
 
در سمت دیگر یاسر الشهرانی و محمد ال بورایک برای تیم الهلال بازی سازی می کردند. این ۲ بازیکن بیش از هر بازیکن دیگر الهلال، توپ را لمس کردند.
 
پرسپولیس با در دست گرفتن وسط میدان، در بسیاری از موارد برتر از الهلال بود. بیشتر بازی سازی قرمزپوشان را محسن مسلمان به دست گرفته بود. مسلمان ۴۵ درصد پاس هایش را به سمت دروازه حریف ( هجومی) داد و ۸۰ درصد پاس های او سالم بودند. وی در نهایت پرسپولیس را در دقیقه ۶۸ از حریف پیش انداخت.
 
در انتها ادواردو بازیکن برزیلی الهلال موفق شد بازی را به تساوی بکشاند و بازی تیم های نخست ایران و عربستان برنده ای نداشت.
منبع: پارس
انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =