۱۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴
لوکس‌ترین موزه‌ های دنیا

موزه تضمینی ملموس از تاریخ تمدن بشر است و شکوه و عظمت تاریخ را انعکاس می دهد. هر آنچه در این موزه ها قرار دارد ، اموالی فراتر از ارزش مادی هستند که برخی در مکانها (موزه هایی) به نهایت لوکس و با ضریب امنیت بالا نگهداری می شوند.

به گزارش سرویس فرهنگی تهران نیوز، یونانیان باستان اولین مردمانی بودند که درباره هنر تأمل کردند و آن را به عنوان یک منبع الهام و دانش در مکانهایی به نام موزه حفظ کردند. اولین موزه شناخته شده جهان در آتن و با نام موزه تاریخ افلاطون (۱۸ قرن قبل) بنا شد ، ولی اواخر قرن ۱۹ میلادی بود که موزه ها به روی عموم مردم باز شدند. اولین موزه مدرن جهان موزه لوور فرانسه است که در سال ۱۷۹۳ میلادی افتتاح شد و به تمامی مقوله های هنرهای زیبا ، علوم و باستان شناسی پرداخت.

موزه بورل (Buehrle)

[caption id="attachment_138103" align="aligncenter" width="555"]The building of the Collection E. G. Buehrle, in Zuerich, Switzerland, Monday, Feb. 11, 2008. Paintings by some of the world's most famous artists, worth more than $100 million, have been stolen by an armed gang from this museum in Zurich, as was reported by the media. Police said the robbery took place Sunday, February 10 and that oil paintings by Cezanne, Degas, van Gogh and Monet were among those taken. (AP Photo/Keystone, Walter Bieri) The building of the Collection E. G. Buehrle, in Zuerich, Switzerland, Monday, Feb. 11, 2008. Paintings by some of the world's most famous artists, worth more than $100 million, have been stolen by an armed gang from this museum in Zurich, as was reported by the media. Police said the robbery took place Sunday, February 10 and that oil paintings by Cezanne, Degas, van Gogh and Monet were among those taken. (AP Photo/Keystone, Walter Bieri)[/caption]

این موزه در قلب شهر زوریخ به داشتن آثار هنرمندانی همچون «سزان»‌، «ونگوگ»  ،‌ «مونت» و «دکا» معروف است که ارزش این چند نمونه به ۱۶۰ میلیون دلار می رسد. وجود همچنین شاهکارهای هنری در این موزه ، آن را به یکی از باارزشترین موزه های جهان تبدیل کرده است. نقاشیهای کمیاب ماتیس ، پیکاسو ، گالگین ، مانت ، پیسارو ، و رنوآ از دیگر آثار معروف در این موزه است . بلیط ورودی برای هر نفر در این موزه ۲۹ دلار است. موزه هنرهای «متروپولتین» (Metropolitan) Metropolitan_Museum_of_Art_at_New_York این موزه در منهتن نیویورک در مجاورت ضلع شرقی سنترال پارک قرار دارد و از بزرگ‌ترین و مشهورترین موزه‌های جهان است که در ۱۸۷۲ میلادی افتتاح گردید. موزهٔ متروپولیتن نیویورک حاوی مجموعهٔ بزرگ و نادری از تاریخ اسلام و ایران باستان است. این موزه سالی ۴ میلیون بازدید کننده از کلکسیون دو میلیونی آن دارد. قدیمی‌ترین دارایی این موزه مربوط به (به تقریب) ۳۰۰۰۰۰ سال تا ۷۷۰۰۰ سال پیش است و سنگ آتشزنه‌ای‌است که در مصر یافت شده‌است و آثار متعددی در زمینه معماری ، نقاشی ،‌عکاسی ، کتاب و فیلم به نمایش در می آید. بیش از ۷۰ هزار اثر از هنرمندان کلاسیک و جوان در این موزه به چشم می خورند. گفته می شود این موزه منبع کاملی از اطلاعات مرجع برای محققان است. بلیط ورودی آن ۲۵ دلار است. موزه «لوور»‌ (Leuvre)

Louvre

لوور در مرکز شهر پاریس عنوان بزرگترین موزه جهان را نیز یدک می کشد ، بیش از ۳۵ هزار اثر هنری در مساحتی به وسعت ۶۰ هزار متر مربع نگهداری می شود. ۵۳۷ نقاشی ، عکس و مجسمه معروف جهان از جمله «مونالیزا‌»‌ ، «ونوس میلو» و «ازدواج درقانا»، بانوی صخره‌ها (لئوناردو داوینچی)، لوح حمورابی، گاو بالدار آشوری، لوح، پیروزی نارام سین، نقش برجسته‌های آشوری، ظروف گلی آشوری، بخش‌های قابل توجهی از تخت جمشید، بز بالدار طلایی(هخامنشی)،کاتب نشسته در این موزه به چشم می خورد. سالانه ۷٫ ۹ میلیون نفر از این موزه بازدید می کنند. بلیط ورودی آن ۱۵ دلار است. موزه واتیکان ۸۰۰px-Musei_Vaticani__Braccio_Nuovo موزه واتیکان یکی از عظیم‌ترین و غنی‌ترین موزه‌های جهان استاین موزه که آثار هنری تاریخی بی‌نظیری را که مرتبط با مسیحیت و مذهب کاتولیک است را در خود جای داده، سالیانه پذیرای حدود ۴ میلیون بازدید کننده است.این موزه در سال ۱۵۰۶ میلادی توسط پاپ ژولیوس دوم بنیان نهاده شد.گفتنی است که در داخل موزه واتیکان بیش از هرجای دیگری در جهان آثار برهنه وجود دارد. در آخرین یکشنبه هر ماه، موزه واتیکان درهایش را برای بازدید کنندگان بصورت مجانی باز می‌کند. صف مردمی که خواهان بازدید از موزه واتیکان در آخرین یکشنبه هرماه هستند، به حدی طولانی می‌شود که از چندین خیابان می‌گذرد. بلیط ورودی آن در روزهای عادی ۱۵ دلار است. موزه بریتانیا   ۱۰۰۲۸۷ موزه بریتانیا  یکی از عظیم‌ترین و غنی‌ترین موزه‌های جهان است که بیش از ۷ میلیون گنجینه و آثار باستانی از بسیاری از فرهنگ‌ها، قوم‌ها و کشورهای جهان را از دوران پیش از تاریخ تا زمان حال را در خود جای داده است. موزه بریتانیا در سال ۱۷۵۳ میلادی و با مجموعه اهدایی از هانس سلون طبیعی‌دان انگلیسی، شامل دستنوشته‌ها، کتاب‌های قدیمی و آثار باستانی گردآوری شده از برخی مستعمرات وقت بریتانیا رسماً تاسیس شد.بازدید از موزه بریتانیا، مجانی است و پولی بابت بلیط و یا ورودیه دریافت نمی‌شود. اما در برخی نمایشگاه‌های ویژه، برای برخی از آثار ویژه و تخصصی که از دیگر موزه‌های معتبر جهان به امانت گرفته می‌شوند، بازدید به صورت مجانی نخواهد بود و پولی بابت بازدید از برخی نمایشگاه‌های موقتی که بصورت امانتی گردآوری شده‌اند، دریافت می‌شود. منبع: بازار خبر انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =