لیستی به نام لیست سیاه FATF اصلاً وجود ندارد

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: لیستی به نام لیست سیاه FATF اصلاً‌ وجود ندارد که مدام دولت از این لیست سخن می‌گوید.

سیدکمال سجادی، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، درباره اظهارات اخیر محمود واعظی که گفته بود اگر به FATF نپیوندیم در لیست سیاه آن قرار خواهیم گرفت، گفت: لیستی به نام لیست سیاه FATF اصلاً‌ وجود ندارد که مدام دولت از آن لیست سخن می‌گوید؛ لذا مردم باید بدانند و آگاه شوند که هیچ کشوری تا به حال وارد لیست سیاه نشده، پس چنین لیستی وجود ندارد. وی افزود: غرب از طریق پالرمو و FATF به دنبال دخالت در امور دیگر کشورها هستند؛ بنابراین اگرچه ممکن است این کنوانسیون‌ها فوایدی هم داشته باشد، اما زیان آن بیشتر از سودش است. سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری خاطرنشان کرد: از آنجاکه جمهوری اسلامی ایران با سازمان‌های آزادی‌بخش در ارتباط است، غرب از طریق تحمیل FATF به دنبال رصد این ارتباطات و محدودسازی آن هستند.

بیشتر بخوانید:

سجادی با بیان اینکه تعریف ایران با تعریف غرب از تروریسم کاملاً متفاوت است، گفت: غرب، سازمان‌های آزادی‌بخش را جزئی از گروه‌هایی تروریستی می‌داند، اما ما داعش تکفیری و منافقین را سازمان تروریستی می‌دانیم. وی با اشاره به اینکه تاریخ نشان داده غرب هرگز به دنبال نیت خیری در رابطه با ایران نبوده و خاطرنشان کرد: غرب همیشه در تلاش برای محدودسازی ایران بودند؛ بنابراین ضروری است که کارشناسان و دلسوزان انقلاب در هر مقامی که قرار دارند به خوبی موضوع را بررسی کنند تا اجازه تصویب کنوانسیونی را که زیانش بیش از سودش هست، ندهند. کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه باید پیش از تصویب هرگونه کنوانسیونی مشابه FATF، پیش‌شرط برای غربی‌ها قائل شد، گفت: بعضی مفاد این کنوانسیون مغایر با اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است، پس چرا باید زیر بار امضای قراردادهایی برویم که ما را محدود می‌کند و ضررهای بسیاری دارد؟ سجادی با اشاره به اینکه اگر سی اف تی و پالرمو تصویب شود، آمریکا و هر کشوری که با جمهوری اسلامی در تضاد است می‌تواند به طور یک‌جانبه تحریم‌هایی را علیه کشورمان وضع کند، یادآور شد: با FATF محدودیت‌ها فلج‌کننده می‌شود؛ لذا باید مانند سایر کشورهایی که آن را امضاء کرده‌اند باید شرط قائل شد. وی گفت: هرچه را که غربی‌ها به دنبال این هستند تا ما آن را امضاء کنیم، قطعاً برای جمهوری اسلامی ضرر خواهد داشت و همیشه همین‌طور بوده است. انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =