مادرم عمری را در راه انقلاب اسلامی به مجاهدت و مبارزه گذراند

حاجیه خانم عذرا جلالی از مبارزان سالهای قبل از انقلاب و فعالان فرهنگی و مذهبی شهرستان شاهرود که چند دهه از عمر بابرکت خود را صرف برگزاری جلسات و نشر معارف دین و تبیین ارزشهای مذهبی و اسلامی کرده بود، روز چهارشنبه بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز؛ عذرا جلالی همسر شهید محمدحسین افتخاری و مادر «لاله افتخاری» نماینده مردم تهران و ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی ندای حق را لبیک گفته و به دیدار معبود شتافت.

لاله افتخاری دبیر دوم کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی تهران نیوز با اشاره به حضور مادر گرامیشان در کمک و شرکت در امور خیریه کمیته امداد بیان کرد: مادر بنده همواره در امور خیر شرکت می کرد و هم از مردم برای نیازمندان کمک می گرفت.

وی افزود: تدریس نهج البلاغه و صحیفه سجادیه یکی از ویژگی های حاجیه خانم بود که لحظه ای از آن غافل نشد و تا آخر عمر که هشتادو اندی سال داشتند بدون خستگی به این کار ادامه داده و در کنار این امور بسیار اهل امر به معروف و نهی از منکر بود.

افتخاری اظهار داشت: مجاهدت های مادر بنده چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب کاملا مشهود است و حتی با منافقین فریب خورده صحبت می کردند و آنها را تشویق به برگشت به سمت انقلاب می کردند.

دبیر دوم کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: در زمان جنگ نیز سخنرانی ها و حمایت ایشان از رزمندگان و وتشویق خانواده آنان به امدادرسانی در پشت جبهه و صبر در فراق عزیزانشان جزو مهمترین برنامه های ایشان بود که به افتخار همسری شهید نیز نائل شد.

تهران نیوز ضمن تسلیت مصیبت وارده به خانم لاله افتخاری اعلام میدارد؛ مراسم یادبودبانوی مجتهده ،همسرشهیدافتخاری سه شنبه ساعت۶الی۷/۳۰درمسجدنور، میدان فاطمی برگزارمی گردد.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =