خبرگزاری فارس: نخست وزیر عراق در یک کنفرانس خبری در مسکو درباره هرگونه دخالت نظامی ناتو در مناقشه مرزی سوریه و ترکیه هشدار داد و تاکید کرد که رفتارهای ترکیه در این باره وقیحانه است.

خبرگزاری فارس: ادعای آمریکا علیه ایران صحت ندارد/سیاست‌های غلط ترکیه منطقه را به خطر می‌اندازد

به گزارش فارس، خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» به نقل از نوری المالکی نخست وزیر عراق نوشت که این  کشور با هرگونه دخالت نظامی ناتو در سوریه به علت سیاست‌های غلط ترکیه در منطقه که امنیت آن را به خطر می‌اندازد، مخالف است.

وی با بیان اینکه ترکیه اساساً با هیچ تهدیدی مواجه نیست، گفت: نباید در منطقه جنگی روی دهد و ناتو برای دفاع از ترکیه وارد عمل شود، زیرا هیچ خطری ترکیه را تهدید نمی‌کند و آنچه در برخی رسانه‌ها و محافل سیاسی درباره اینکه هواپیماهای سوریه مناطق ترکیه را بمباران کرده‌اند اغراق آمیز است و نباید به جنگ منجر شود.

پایگاه خبری العالم با اعلام این خبر نوشت که نخست وزیر عراق درباره پیامدهای خطرناک دخالت ناتو در سوریه هشدار داده و گفت: چنین اقدامی همه منطقه را با جنگی گسترده مواجه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سیاست ترکیه درباره سوریه غلط و خطرناک است گفت: ترکیه در سیاست‌هایش در منطقه بسیار خطرناک عمل می‌کند و امنیت منطقه را دستخوش خطر قرار می‌دهد. ترکیه وقیحانه رفتار می‌کند و گویا به جای مردم سوریه خود را مسئول حل کردن مسائل این کشور می‌داند و تصمیمش را بر آن تحمیل می‌کند. از این رو، جامعه بین‌الملل باید برای متوقف کردن ترکیه اقدام کند.

نوری المالکی افزود: آنکارا تلاش می‌کند ناتو را به دخالت در امور داخلی سوریه سوق دهد که امری خطرناک است زیرا به معنای تکرار سناریوی لیبی در سوریه است. بحران سوریه باید مسالمت‌ آمیز حل شود و در آینده و پس از برقراری امنیت مردم این کشور خود تصمیم گیرنده خواهند بود.

نخست وزیر عراق همچنین ادعاهای آمریکا را درباره اینکه ایران از طریق حریم هوایی عراق به سوریه سلاح ارسال می‌کند، رد کرد و گفت: این ادعاها واقعیت‌ ندارد.

                                                                                         

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =