فرمانده سپاه شهرستان دماوند گفت: 13 آبان، روز مرگ بر آمریکا بوده و هست و مبارزه با استکبار جهانی همواره ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، داوود طایفه‏ خانی یکشنبه شب در حاشیه نخستین یادواره سردار شهید احمد کاظمی و 14 شهید شهرک مهک گیلاوند دماوند در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) این شهرک که با حضور دریادار دوم پاسدار حمید اباذری، جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) برگزار شد، در گفت‏ وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران به واسطه مبارزه با استکبار جهانی پیروز شد و با این روحیه تداوم خواهد یافت.

وی شبهه‏ های موجود در جامعه برای حذف یا کم‏رنگ کردن شعار مرگ بر آمریکا را رد کرد و افزود: باید مثل همیشه هر چه فریاد داریم بر سر آمریکا بکشیم؛ چرا که امروز دلیلی برای عقب‏نشینی نمی‏بینیم.

آمریکا در مذاکرات هم نیت سوء دارد

فرمانده سپاه شهرستان دماوند در خصوص مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با آمریکا نیز گفت: همه ما پیرو رهبری بوده و حامی دولت در این مرحله هستیم، اما می‏دانیم که آمریکا نیت سوء دارد.

طایفه‏ خانی اضافه کرد: اگر ما بنا به خواسته آمریکا یک قدم جلو برویم، ‌او یک قدم دیگر از ما می‏خواهد و همین طور همه نیات شوم خود را اعمال خواهد کرد.

وی شهدا را الگوی همیشگی تاریخ خواند و عنوان کرد: شهدای بزرگوار حق زیادی بر گردن ما دارند و درس‏های مهمی به ما دادند که باید به آنها عمل کنیم.

فرمانده سپاه شهرستان دماوند ادامه داد: ایستادگی و مقاومت مقابل دشمن،‌ چگونه پیروی کردن از امام و وفا به رهبری، ایثار و از جان گذشتگی در راه کشور و دین درس‏هایی است که شهدا در دانشگاه جنگ به ما آموختند.

لزوم ترویج و گسترش فرهنگ ناب شهدا

طایفه‏ خانی ادامه داد: تنها نقشی که می‏توانیم مقابل فداکاری و ایثار شهدا ایفا کنیم، ترویج و گسترش فرهنگ ناب شهداست.

فرمانده سپاه شهرستان دماوند فرهنگ ناب شهدا را همان فرهنگ اسلام برشمرد که باید در عرصه‏ های مختلف، در زندگی اسلامی امروز در جامعه نهادینه شود.

وی به اهمیت زنده نگه داشتن یاد شهدا اشاره کرد و اذعان داشت: برگزاری یادواره‏های شهدا یکی از راه‏های زنده نگه داشتن یاد و خاطره این بزرگواران است.

منبع: فارس

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =