مبارزه برای حقوق زنان باید دائمی باشد

نماینده ادوار مجلس اظهار داشت: ما باید به مسائل زنان رسیدگی کنیم و مسئله اصولگرایی و اصلاح‌طلبی در این میان معنا ندارد؛ چرا که مردان همه متحجر هستند و تا زمانی که زنان کاری نکنند، چیزی به دست نمی‌آید.

به گزارش تهران نیوز ، فائزه هاشمی نماینده ادوار مجلس در نشست هم‌اندیشی نمایندگان زن ادوار بیان کرد: جریان ائتلاف اسلامی زنان که در زمان دولت احمدی نژاد تشکیل شد با حضور اصلاح‌طلبان و اصولگرایان فارغ از مسائل سیاسی، موارد و مسائل را بررسی و جلسات را برگزار می‌کردند که عملکرد خوبی داشت. وی افزود: امیدواریم این جلسات با همراهی و همکاری تداوم داشته باشد زیرا زنان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و در مسائل زنان جناح بازی و اصلاح طلب و اصول گرا را ملاک قرار ندهیم چرا که مردان همه متحجر هستند و اصلاح طلبی در این میان معنا ندارد. هاشمی ادامه داد:  مبارزه برای حقوق زنان باید دائمی باشد و برای حل این مشکل باید چند محور اساسی در دستورکار قرار بگیرد و ضمن آن چنین نشست‌هایی دستور مشخصی داشته باشند. نماینده ادوار مجلس اظهار داشت: اگر دستورکار مشخصی برای چنین جلساتی وجود نداشته باشد، برگزاری چنین جلساتی دیگر فایده‌ای ندارد، اما با توجه به اینکه یکی از خانم‌ها گفت که فارغ از مسائل سیاسی به مشکلات پرداخته شود باید بگویم مگر می‌شود فارغ از مسائل سیاسی باشد؟ مجلس محورش بر پایه سیاسی است. وی تصریح کرد: اصولاً برای حل مشکلات مختلف از جمله مسائل زنان مقدماتی لازم است با همدلی و همفکری این مقدمات فراهم شود که نیاز است تلاش‌هایی در این زمینه صورت گیرد و اگر در این میان ملاک اصلی قانون باشد یعنی قانون را شاخص قرار دهیم دیگر کسی خارج از آن نمی‌تواند کاری انجام دهد. هاشمی گفت: ما باید به مسائل زنان رسیدگی کنیم و مسئله اصولگرایی و اصلاح‌طلبی در این میان معنا ندارد؛ چرا که مردان همه متحجر هستند و تا زمانی که زنان کاری نکنند، چیزی به دست نمی‌آید.

«اگر قرار باشد گفتگوی ملی دنبال شود نیازمند پیشرفت‌هایی است، به عنوان مثال تا زمانی که عزیزان ما در جاهایی هستند و قانون رعایت نمی‌شود گفتگوی ملی اتفاق نمی‌افتد»

نماینده مردم تهران در مجلس پنجم با بیان اینکه مبارزه برای حقوق زنان دائمی است، یادآور شد: برای حل این مشکل باید چند محور اساسی در دستورکار قرار بگیرد و ضمن آن چنین نشست‌هایی دستور مشخصی داشته باشند. اگر دستورکار مشخصی برای چنین جلساتی وجود نداشته باشد، برگزاری چنین جلساتی دیگر فایده‌ای ندارد، اما با توجه به اینکه یکی از خانم‌ها گفت که فارغ از مسائل سیاسی به مشکلات پرداخته شود باید بگویم مگر می‌شود فارغ از مسائل سیاسی باشد؟ مجلس محورش بر پایه سیاسی است.

وی مطرح کرد: اصولاً برای حل مشکلات مختلف از جمله مسائل زنان مقدماتی لازم است با همدلی و همفکری این مقدمات فراهم شود که نیاز است تلاش‌هایی در این زمینه صورت گیرد و اگر در این میان ملاک اصلی قانون باشد یعنی قانون را شاخص قرار دهیم دیگر کسی خارج از آن نمی‌تواند کاری انجام دهد.

منبع: زنان خبر انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =