مجلس یازدهم کمی واقع‌گرایانه‌تر به مسائل نگاه کند

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی در مجلس دهم گفت: بعد از گذشت پنج ماه از عمر مجلس یازدهم، پیشنهاد می‌کنم که نمایندگان ملت کمی واقع‌گرایانه‌تر به مسائل نگاه کند و درک کنند که نوع داشته‌های ما چیست و چه کاری می‌توان انجام داد.

محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس‌ دهم در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: حدود 170 نفر از نمایندگان فعلی مجلس برای نخستین بار است که به خانه ملت راه یافته‌اند؛ بنابراین مشخص شدن ترکیب کمیسیون‌ها و آشنایی آنها با مبانی مجلس‌ دو ماه زمان برده است. وی گفت: بعد از گذشت پنج ماه از عمر مجلس‌ یازدهم، پیشنهاد می‌کنم که نمایندگان ملت کمی واقع‌گرایانه‌تر به مسائل نگاه کند و درک کنند که نوع داشته‌های ما چیست و چه کاری می‌توان انجام داد. ایجاد توقع زیادی، می‌تواند آسیب‌رسان باشد.

بیشتر بخوانید:

این نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: ممکن است مجلس‌ یک طرحی را به تصویب برساند، اما دولت توان اجرای آن را نداشته باشد. اینجا بحث اصل 75 قانون اساسی پیش می‌آید؛ بنابراین به نظر من هماهنگی برای رفع مشکلات و همکاری برای رفع مشکلات به خصوص در چند ماه باقی‌مانده از عمر دولت، مفیدتر است تا این‌که درگیری‌‎‌هایی را میان دولت و مجلس مشاهده کرد. جمالی نوبندگانی تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بیان کرده‌اند که مجلس‌ شورای اسلامی درگیر حاشیه نشود، اما گاهی اوقات برخی حاشیه‌ها بر مجلس سایه می‌افکند. انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =