کتاب «کالک‌های خاکی» مجموعه خاطرات سرلشکر محمد‌علی جعفری فرمانده کل سپاه از کودکی تا عملیات آزاد‌سازی خرمشهر، امروز در حوزه هنری رونمایی شد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از فارس کتاب کالک‌های خاکی مجموعه خاطرات سرلشکر محمد‌علی (عزیز) جعفری فرمانده کل سپاه از کودکی تا عملیات آزاد‌سازی خرمشهر امروز با حضور صفار هرندی، سردار حسین یکتا، مرتضی سرهنگی، سردار رمضان شریف، گل‌علی بابایی و حسین بهزاد و جمعی از نویسندگان و فرماندهان دفاع مقدس در سالن سوره حوزه هنری رونمایی شد و در این مراسم گل‌علی بابایی و حسین بهزاد نویسندگان ادبیات دفاع مقدس تجلیل شدند.

به گزارش توانا، «کالک‌های خاکی» در یازده فصل متنی، یک فصل عکس و سند در قطع ربعی و 640 صفحه منتشر شده است. فصل اول با عنوان بچه نجف‌آباد یزد به دوران کودکی تا نوجوانی سردار جعفری همچنین آداب و رسوم مردم یزد و جغرافیای این استان می‌پردازد. فصل دوم با عنوان دانشکده هنر، فصل سوم با عنوان خمینی ای امام، فصل چهارم با عنوان دانشجوی خط امام، فصل پنجم با عنوان در انقلاب فرهنگی، فصل ششم شکست حصر سوسنگرد، فصل هفتم پیروزی یک تفکر، همسر یا همسنگر، تیپ یک عاشورا، با قرارگاه عملیاتی قدس در نبرد فتح و الی‌بیت‌المقدس از دیگر عناوین بخش‌های این کتاب است.

بخش پایانی کتاب کالک‌های خاکی اختصاص به عکس‌هایی ناب از مراحل مختلف زندگی سردار جعفری دارد که به همراه تعدادی سند فصل دوازدهم را شامل می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =