رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه این وزارتخانه برنامه‌ای برای تعطیلی مدارس در آخرین روزهای سال ندارد، گفت: مدارس کشور تا پایان ساعت آموزشی ۲۸ اسفند ۹۱ دایر است.

علی فرهادی، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش  اظهار داشت: آموزش و پرورش تابع تقویم رسمی کشور است و بر اساس آن، مدارس کشور تا پایان ساعت آموزشی ۲۸ اسفند ۹۱ دایر خواهد بود.

وی در پاسخ به اینکه «آیا اگر دانش‌آموزی در این روزها غیبت تحصیلی داشته باشد، برخورد انضباطی با وی صورت می‌گیرد؟»، گفت: ما نمی‌توانیم دانش‌آموزان را به اجبار سر کلاس بیاوریم اما به آنها توصیه می‌کنیم از زمان آموزشی استفاده کنند و این فرصت‌ها را برای تحصیل از دست ندهند.

فرهادی با بیان اینکه خانواده‌ها باید به فرزندان نظم پذیری را آموزش دهند، ادامه داد: خانواده‌ها باید طوری برنامه‌ریزی کنند تا بر اساس تقویم رسمی کشور، برنامه تعطیلات آنها نیز آغاز شود و اینگونه نباشد که یک روز قبل از شروع تعطیلات و یک روز بعد از پایان تعطیلات، دانش‌آموزان به مدرسه نیایند.

وی با بیان اینکه کلاس‌های درس در روزهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ اسفند تشکیل می‌شود، افزود: معلمانی که در این روزها تدریس دارند، کلاس‌های درس را دایر خواهند کرد و آن دسته از فرهنگیانی مرخصی گرفته‌اند که عوامل اجرایی مدرسه هستند و تدریس ندارند.

* درباره تعطیل یا دایر بودن روز ۱۴ فروردین ۹۲ به خانواده‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در خصوص «تعطیل یا دایر بودن مدارس در روز چهارشنبه ۱۴ فروردین ۹۲» گفت: وزیر آموزش و پرورش معتقد است که تعطیلات و در کنار خانواده بودن، یک اردو و برنامه‌ تربیتی مهم و ارزشمند برای دانش‌آموزان است و به همین دلیل پیشنهاد تعطیل شدن روز چهارشنبه ۱۴ فروردین ۹۲ را که بین دو تعطیلی ۱۳ فروردین و پنج‌شنبه ۱۵ فروردین قرار دارد، به هیئت دولت ارائه خواهد کرد.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش تابع تصمیم هیئت دولت است و در صورت تأیید دولت، از طریق رسانه‌های جمعی به خانواده‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =