مدعیان حقوق بشر سکوت خود را درخصوص فجایع عراق بشکنند/ ۲۱ اسفندماه، تجمع آشوریان در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان از تجمع آشوریان در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران مصادف با ۲۱ اسفندماه خبرداد.

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان از تجمع آشوریان در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران مصادف با ۲۱ اسفندماه خبرداد.
 یوناتان بت کلیا، نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی تهران نیوز؛ در واکنش نسبت به تخریب آثار باستانی آشوریان در کشور عراق و فجایع بوجود آمده توسط این گروه تروریست، گفت: آشوریان روز ۵ شنبه مصادف با ۲۱ اسفندماه مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع خواهند کرد.

وی در ادامه عنوان کرد: متأسفانه امروزه مجامع بین المللی که دم از دموکراسی و حقوق بشر می زنند در برابر اتفاقاتی که در موصل عراق در  حال رخ دادن است ساکت مانده اند.

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان گفت: شروع این مسائل با تخریب و انفجار حرمین بود که دنیا در برابر این حرکت دهانش را بست، بعد از آن بود که داعشی ها به موصل وارد شدند و کلیساهای چند هزارساله را با خاک یکسان کردند و بعد به نینوا رفتند و تخریب کردند.

بت کلیا با بیان اینکه اعضای گروه تروریستی داعش که نمی توان نام انسان بر آنها نهاد، مشغول جنایت در عراق هستند، تصریح کرد: آنها مخارج خود را از طریق فروش عتیقه های باستانی در می آورند در حالیکه در ویدئوهای خود ادعا می کنند این آثار باستانی بدلی هستند.

وی همچنین افزود: شخصا برای رسیدگی به این فجایع تاریخی، نامه هایی به بان کی مون، یونسکو و ۲۰ تن از وزرای امور خارجه کشورهای غربی نوشته و ارسال کرده ام.

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان در پایان خاطرنشان کرد: مجامع آشوریان در تمام کشورها چندین بار اقدام به برگزاری تجمع های اعتراض آمیز در دیگر کشورها داشته اند.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =