همسر شهید احمدی روشن در مراسم یادواره شهدای مهندسین صنعتی تاکید کرد: این است خط حقیقی امام و اسلام ناب محمدی! امروز مدعیان دروغین خط امام کجایند؟ دچار آلزایمر سیاسی شده اند یا خود را به فراموشی و غفلت زده اند؟

به گزارش آفتاب ری؛ همسر شهید مصطفی احمدی روشن در مراسم یادواره شهدای مهندسین صنعتی 13 آبان را نماد استکبار ستیزی دانست و اظهار داشت: حضرت امام(ره) از همان آغاز نهضت، نوک حمله تهاجم خود را به سوی استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار نشانه رفت و نهضت اسلامی خود را مبتنی بر «دکترین استکبارستیزی» بنیان نهادند.

وی در ادامه عنوان کرد: یکی از مشخصه های بارز اندیشه سیاسی حضرت امام (ره) تلاش برای وارد کردن واژه ها و مفاهیم قرآنی و اسلامی در ادبیات سیاسی انقلاب اسلامی بود که از جمله مهمترین آنها واژه استکبار است

همسر شهید احمدی روشن گفت: حضرت امام(ره) تنها در مقام توصیف ویژگی های استکبار جهانی باقی نمی ماند و با بصیرت و آگاهی و شجاعت تمام آمریکای جنایتکار را به عنوان راس استکبار جهانی معرفی و مورد خطاب قرار می دهد.

وی افز.د: رهبرکبیر انقلاب اسلامی با فریاد برآوردن آنکه «همه بدبختی ما از آمریکاست»از خوی تجاوزطلبی و ضرورت مبارزه و عدم رابطه با استکبار در تاریخ چهارم آبان پنجاه و هشت (4/8/1358) چنین سخن گفتند: «خیال نکنید که روابط ما با امریکا و روابط ما با نمی دانم شوروی و روابط ما با اینها یک چیزی است که برای ما یک صلاحی دارد. این مثل رابطه بره با گرگ است! رابطه بره با گرگ، رابطه صلاحمندی برای بره نیست» (صحیفه امام، ج 10، ص 360،)

همسر شهید احمدی روشن ادامه داد: ایشان با صراحت تمام آمریکا را «شیطان بزرگ» نامیده و در بیست و یکم شهریور پنجاه و نه اعلام می دارد: «آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است» (صحیفه امام، ج 13، ص 212، 21/6/1359) و در چهارم آذر پنجاه و هشت از ملت ایران و ملل مسلمان و محروم جهان چنین خواسته بودند که: «هرچه فریاد دارید سر آمریکا بکشید.»( صحیفه امام، ج 11، ص 121، 4/9/1358) و در پانزدهم شهریور 1360 همه مبارزان جبهه توحید در سرتاسر جهان را این گونه بشارت دادند: «اگر دقیقا به وظیفه مان که مبارزه با آمریکای جنایتکار است ادامه دهیم فرزندانمان شهد پیروزی را خواهند چشید.»( صحیفه امام، ج 15، ص 171، 15/6/1360.)

وی یادآور شد: حمایت از اقدام انقلابی دانشجویان پیرو خط امام در تسخیرلانه جاسوسی و یاد کردن از آن به عنوان «انقلاب دوم» (انقلابی بزرگ تر از انقلاب اول) و تثبیت آن به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی، معرفی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز جهانی قدس، و دعوت از همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان برای تبدیل این روز به روز مبارزه با رژیم اشغالگر قدس و صهیونیسم بین الملل و استکبارجهانی، و احیای سنت ابراهیمی و محمدی برائت از مشرکین در مراسم حج و فریاد برآوردن شعار مرگ برآمریکا و اسرائیل در این مراسم به عنوان فریضه ای محوری و کلیدی که لازمه پذیرش حج واقعی است، نمونه هایی از این تلاش همه جانبه حضرت امام(ره) در تحقق عملی دکترین استکبارستیزی است.

سازش ناپذیری از شاخصه های مهم دکترین «استکباری ستیزی» در اندیشه حضرت امام(ره(

همسر شهید احمدی روشن خاطرنشان کرد: حضرت امام(ره) در طول مبارزه و بالاخص بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری نظام اسلامی که نظام استکبار جهانی بطور تمام قد در برابر نهضت اسلامی ملت ایران قرار گرفت و آن را بزرگ ترین تهدید خود قلمداد کرد، به تبیین ابعاد و شاخصه های دکترین استکبارستیزی پرداختند.

وی در ادامه عنوان داشت: از مهمترین مولفه های مهم مبانی اندیشه ای حضرت امام(ره) مساله مبارزه با استکبار، مساله ماهیت الهی مبارزه و قیام برای خداست. تاریخی ترین سند مبارزاتی حضرت امام(ره) در اردیبهشت 1323 با آیه شریفه «قل انّما اعظکم بواحده أن تقوموا للّه مثنی و فرادی » آغاز می شود. ایشان در ابتدای پیام که خطاب به همه مسلمانان و علما و روحانیون نوشته اند آورده اند «خدای تعالی در این کلام شریف، از سرمنزل تاریک طبیعت تا منتهای سیر انسانیت را بیان کرده، و بهترین موعظه هایی است که خدای عالم از میانه تمام مواعظ انتخاب فرموده و این یک کلمه را پیشنهاد بشر فرموده. این کلمه تنها راه اصلاح دو جهان است... خودخواهی و ترک قیام برای خدا ما را به این روزگار سیاه رسانده و همه جهانیان را بر ما چیره کرده و کشورهای اسلامی را زیر نفوذ دیگران درآورده.» (صحیفه امام، ج1، ص 21، 15/2/1323.) این عبارات اولین گام های حضرت امام(ره) در آغاز حرکت بزرگ استکبارستیزی ایشان است، که مبتنی برآموزه های قرآنی و دکترین «قیام برای خدا» شکل گرفته است. تورق در صحیفه حضرت امام(ره) نمونه های فراوان دیگر از تاکید و توجه حضرت امام(ره) به مفهوم قیام الله را آشکار می سازد و نشان می دهد که قیام و مبارزه برای خدا جزو کلیدواژه های اصلی گفتمان ایشان و روح و جوهره دکترین استکبار ستیزی می باشد.

همسر شهید احمدی روشن بیان داشت: حضرت امام(ره) بارها در طول مبارزه با یادآوری این نکته که «این نزاع و مبارزه ای که الآن بین کفر و اسلام است، این منازعه بین ما و آمریکا نیست، بین اسلام است و کفر» تلاش نمود تا ماهیت اسلامی و الهی استکبارستیزی را به ملت ایران گوشزد کند تا بر اثر غفلت سطح مبارزه تا کسب منافع مادی و غیرالهی تنزیل نیابد.

وی گفت: ایشان امکان هرگونه تلاش برای نزدیکی و سازش و مصالحه با استکبار را نفی می کند و آن را نافی عزت مسلمین می داند. ضمن آنکه این حرکت را ثمربخش ندانسته و بر این باور است که استکبار از موضع خود کوتاه نخواهد آمد. این نگاه برآمده از آموزه های قرآنی است که خدواند در شرح وضعیت جبهه حق و دشمنان آن بدان اشاره کرده است.

همسر شهید احمدی روشن افزود: حضرت امام(ره) مبتنی بر این آیات و روایات متعددی که در نفی پذیرش ولایت کفار و مستکبر آمده، آنهایی را که بدنبال مذاکره و کنارآمدن با دشمنان خدا هستند را به عنوان خائن معرفی می کند. ایشان در تیرماه 1367 با صراحت در نفی هرگونه سازش با استکبار جهانی فریاد بر می آورد:

وی ادامه داد: «کسی تصور نکند که ما راه سازش با جهانخواران را نمی دانیم. ولی هیهات که خادمان اسلام به ملت خود خیانت کنند!... اگر بندبند استخوانهایمان را جدا سازند، اگر سرمان را بالای دار برند، اگر زنده زنده در شعله های آتشمان بسوزانند، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگانمان به اسارت و غارت برند هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نمی کنیم.» (صحیفه امام، ج 21، ص 69، 13/4/1367(

همسر شهید احمدی روشن ابراز داشت: این است خط حقیقی امام و اسلام ناب محمدی؟ امروز مدعیان دروغین خط امام کجایند؟ دچار آلزایمر سیاسی شده اند یا خود را به فراموشی و غفلت زده اند؟ آقای زیبا کلام بر چه اساسی خط امام را از استکبارستیزی جدا کرده اید؟ این است حقیقت روشن فکری بیمار شما و امثال شما؟ یا اینکه ماموریتی خاص را دنبال می کنید؟ شما در فضاهای تخیلی و مجازی بمانید اما بدانید راه ملت از راه امثال شما جداست.

وی گفت: ملت ایران سال‌هاست که در عرصه‌های مختلف سیاسی،اجتماعی، فرهنگی،علمی و هسته‌ای جهادی مقدس را دنبال می‌کند و هزینه‌های این مجاهدت را هم پرداخت کرده و می‌کند. تحمل بیش از ۳۰ سال انواع تحریم تنها اندکی از هزینه‌هایی است که خصم بر دوش ملت غیور ایران قرار داده است. تحریم‌هایی که هر روز شدیدتر می‌شوند. لیکن دشمن نمی‌خواهد قبول کند که ما فرزند روح الله هستیم. بدانید فرزندان روح الله نه تنها جنایت های اسراییل و آمریکا را فراموش نمیکنند بلکه هیچگاه آنها را نخواهد بخشید و حتی ذره ای از مبارزه دست نخواهند کشید.

 انتهای پیام

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =