۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
جامعه قرآنی نیاز جدی به حمایت دارد

مدیر موسسه قرآنی ریحانه النبی(ع) گفت: امروزه نیاز جدی جامعه قرآنی حمایت و پشتیبانی است نه فقط صرف مالی، بلکه به شکل جامع و برنامه ریزی و تعامل بین مؤسسات و نظارت و تشکیل شورای قرآنی و صندوق وام و بیمه فعالان قرآنی از نمونه حمایتهایی است که می توان بدون انتظار از مسئولان با همکاری یکدیگر انجام شود.

به گزارش تهران نیوز ، شهناز بناییان، مدیر موسسه قرآنی ریحانه االنبی(ع) شهر جدید پرند، در گفت وگو با رباط نیوز اظهار کرد: در حال حاضر در این موسسه کلاس‌های پیش دبستانی قرآنی، روخوانی و روانخوانی و حفظ قرآن کریم در مقطع کودکان برگزار می شود.
وی افزود: کلاسهای ترجمه و تفسیر قرآن کریم و نهج البلاغه نیز در یکی از خانه های قرآنی اجرا می شود که در آن افراد بسیاری شرکت می کنند. وی با اشاره به دیگر فعالیت های این موسسه قرآنی، بیان کرد: طرح های قرآنی از قبیل ۱۴۴۹ و آموزش مفاهیم و ترجمه نهج البلاغه و همچنین مشاوره در مساجد نیز برگزار می شود. این مدیر فرهنگی ادامه داد: فعالیتهای این موسسه در قالب کلاسهای حفظ آیات موضوعی، سوره های کوتاه، حفظ جزء هایی از قرآن کریم، روخوانی و رونخوانی در مقطه کودکان و برای بزرگسالان کلاسهای نهج البلاغه و ترجمه و تفسیر قرآن کریم، مشاوره مذهبی، سخنرانی ها به شمار می آید. بناییان همچنین در بخشی دیگری از سخنانش اظهار کرد: امروزه نیاز جدی جامعه قرآنی حمایت و پشتیبانی است نه فقط صرف مالی، بلکه به شکل جامع و برنامه ریزی و تعامل بین مؤسسات و نظارت و تشکیل شورای قرآنی و صندوق وام و بیمه فعالان قرآنی از نمونه حمایتهایی است که می توان بدون انتظار از مسئولان با همکاری یکدیگر انجام شود. وی تأکید کرد: متاسفانه به دلیل عدم نظارت، عده ای سودجو برای راه اندازی تجارت از نام قرآن بهره گرفته و می خواهند به منافع خود برسند و حتی فعالیت دیگر مؤسسات را هم زیر سوال می برند، امیدست با نظارت دقیق جلوی صدور بی حد و مرز مجوزها گرفته شود.
  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =