رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان قرچک گفت: با هماهنگي به عمل آمده اين سنت حسنه نبوي در 12مسجد شهر و روستاي شهرستان قرچک برگزار مي‌شود و امسال نيز برنامه‌هاي مختلف فرهنگي و مذهبی انجام خواهد شد.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از قرچک آنلاین؛ جلسه ستاد اعتکاف شهرستان قرچک  با حضور علی صادقی فرماندار، حجت الاسلام حسن منتظری رییس سازمان تبلیغات اسلامی، رضا سلگی عضو شورای اسلامی شهر و دیگراعضای این ستاد، در محل اداره سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه فرماندار شهرستان قرچک به تاثیرات معنوی برگزاری مراسم اعتکاف در سطح جامعه اشاره کرد و افزود: افرادی که برای پاکسازی روح و جان خود، سه روز در مساجد معتکف می شوند، با حضور در بین مردم، روحیه معنوی و مذهبی را برای همگان ترویج می کنند.

وی با بیان اینکه اعتکاف خودسازی درونی است و روح انسانها را صیقل می دهد، افزود: اعتکاف باعث خودسازی انسان می شود و نهادینه کردن سنت حسنه اعتکاف یک ضرورت است.

علی صادقی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال را سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیده اند، افزود: یکی از زمینه هایی که می توان در کشور کار فرهنگی کرد همین مراسم های معنوی اعتکاف است.

وی با بیان اینکه کشور ما و دین مبین اسلام همواره مورد هجوم بیگانگان و دشمنان  بوده است، افزود: استکبار جهانی عليه جوانان، نوجوانان و بانوان کشور ما، برنامه دارند و از نظر فرهنگي هجمه بسيار بزرگي را تدارک ديده اند و راه مقابله با اين تهاجم، بستر سازي مناسب از نظر فرهنگي است که اعتکاف يکي از اين بستر‌ها است.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک به نقش مهم و تاثیر گذار روحانیت در برگزاری مراسم اعتکاف اشاره نمود و افزود: روحانیت در بحث برگزاری مراسم اعتکاف و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی می تواند نقش ویژه و برجسته ای داشته باشد.

وی بر حفظ ارزشهای انقلاب و دین مبین اسلام تاکید کرد و اظهار داشت: دشمنان قسم خورده نظام و اسلام در تلاش هستند تا معنویت را از ما بگیرند و این  مهم از اهداف شوم استکبار جهانی و فرقة وهابیت است.

وی به تأثیرات بسیار ارزشمند اعتکاف در زندگی مردم و بویژه جوانان اشاره نمود وافزود: مراسمات اعتکاف باید به سمت و سویی پیش رود که در زندگی افراد به ویژه جوانان ما که در حوزه فرهنگ بیشتر مورد تهاجم دشمنان قرار دارند تاثیر خوب بگذارد..

در ادامه این جلسه حجت الاسلام حسن منتظری با اشاره به اینکه 17 سال از برگزاری اعتکاف در کشور میگذرد و تاثیرات خوبی در جامعه بجا گذاشته است، افزود:مراسم پر فیض اعتکاف همه ساله باشکوه و استقبال بی نظیر مردم برگزار شده است و امسال نیز حضور مردم متدین و انقلابی ایران اسلامی چشمگیر تر از سالهای گذشته خواهد بود.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان قرچک با اشاره به اینکه مراسم معنوی اعتکاف در 12 مسجد شهرستان برگزاری میشود، افزود: با هماهنگي به عمل آمده اين سنت حسنه نبوي در 12مسجد شهر و روستاي شهرستان قرچک برگزار مي‌شود و امسال نيز برنامه‌هاي مختلف فرهنگي و مذهبی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 1800 نفر از خواهران و برادران در این مراسم شرکت نمودند، بیان داشت: امیدواریم امسال حضور مردم در مراسم معنوی اعتکاف بیشتر از سال گذشته باشد و در این بین خواستار توجه بیشتر مسئولین به کیفی سازی برنامه های معنوی اعتکاف شد.

منتظری به نامگذاری امسال  بنام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیرت جهادی توسط مقام معظم رهبری و بحث  مهم فرهنگ اشاره نمود و افزود: به امید خدا و با پیروی از سخنان مقام عظمای ولایت بتوانیم معقوله فرهنگ را در مراسم معنوی اعتکاف گسترش دهیم.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان قرچک اظهار داشت: در مراسم اعتکاف که در روزهای 23 تا 25 اردیبهشت انجام خواهد شد برنامه هایی چون جلسات حلقه‌های معرفتی، مشاوره‌های دینی، جلسات تدبر در قرآن، نمایش کلیپ های فرهنگی، پاسخگویی به شبهات اعتقادی و احکام شرعی، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، برنامه های ویژه سخنرانی، برنامه شبی با قرآن با حضور قاریان بین المللی، مولودی خوانی و اهداء جوایز در نظر گرفته شده است. حجت الاسلام حسن منتظری در پایان افزود: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در مساجد می توانند با تلفن های 36123700 – 36141295 اداره کل تبلیغات اسلامی شهرستان قرچک تماس حاصل فرمایند. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =