رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دماوند در گفتگو اختصاصی تلفنی با خبرنگار سایت آفتاب ری در مورد برنامه های 9 دی در این شهرستان بیان کرد: ستاد اصلی گرامیداشت حماسه 9 دی در شهرستان دماوند با حضور مسئولین شهر از جمله امام جمعه شهر دماوند و آبسرد، فرماندار شهر و دیگر مسئولین تشکیل شد.

حجت الاسلام و المسلمین 'محسن کرمانی' افزود: علاوه بر ستاد مرکزی گرامیداشت حماسه 9 دی، چند ستاد فرعی نیز در شهرهای رودهن و آبعلی و کیلان و آبسرد نیز تشکیل شد.

وی ادامه داد: یک بخش از برنامه های 9 دی مربوط به فضاسازی مناسب شهرستان می باشد که عمده این وظیفه به شهرداری ها محول گردید.

امام جماعت مسجدالرضا(ع) گیلاوند با تبیینی محور خواندن برنامه های امسال اضافه کرد: یک دهه را به عنوان دهه بصیرت در شهرستان نامگذاری کرده ایم که قرار است در این دهه در مساجد محوری شهرستان سخنرانی داشته باشیم.

این مقام مسئول با اشاره به این که این دهه از 9 تا 19 دی ماه است ادامه داد: همچنین قرار است در سطح مدارس شهرستان در این دهه، گفتمان هایی را پیرامون 9 دی و مباحث بصیرت افزایی داشته باشیم.

حجت الاسلام کرمانی با اعلام این که هر روز یک شعار خاص به شهروندان پیامک خواهد شد در ادامه بیان داشت: یک مراسم محوری در سطح شهرستان نیز برگزار خواهد شد که این مراسم محوری در نماز جمعه همین هفته برگزار خواهد شد.

وی افزود: همچنین جلسه توجیهی با ائمه جماعات در سطح شهرستان فردا برگزار خواهد شد تا برای پربار شدن برنامه های مساجد برنامه ریزی گردد.  تغذیه  فرهنگی ائمه جماعات نیز در قالب سایت امور مساجد نیز پیش بینی کرده ایم.

کرمانی در ادامه اظهار داشت: همچنین مراسم شب شعر که توسط اداره اوقاف و اداره ارشاد برگزار خواهد شد، نیز از جمله مراسمات پیش بینی شده است.

وی علاوه بر مراسمات محوری شهرستان، در سطح شهرها و همچنین ادارات نیز برای پرسنل ادارات، مراسم های جداگانه ای برگزار خواهد تا پیام 9 دی ماه تبیین شود.

 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =