مردم شهرستان پیشوا صبح امروز به یاد شهیدان کفن پوش قیام خونین ۱۵ خرداد ۴۲ و به یاد امام شهیدان و در انتظار فرج و بیعت با ولایت دعای پرفیض ندبه را در جوار حرم حضرت جعفربن موسی الکاظم (علیه السلام) زمزمه کردند.

به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری، به نقل از ندای پیشوا؛ صبحدم خرداد ۱۳۴۲ مقارن با ۱۲ محرم و روز بنی اسد صحن حضرت جعفر بن موسی الکاظم (علیه السلام) پیشوا مملو از جمعیت عزادار بود.

خبر آمد که مرجع تقلیدمان آقا روح الله را دستگیر کرده اند. مردم عاشق امام و مرجعیت، خونشان به جوش آمد و کفن پوشیده به سمت تهران حرکت کردند.

مردم ورامین و روستاهای اطراف هم به آن ها پیوستند و ۲۲ کیلومتر با پای پیاده حرکت کردند و بزرگ ترین حماسه تاریخ انقلاب شکل گرفت و خواب طاغوتیان آشفته شد.

با فرمان آتش و رگبار مسلسل، پل باقرآباد به خون رنگین شد. آری پیشوا مبدأ قیام کفن پوشان خرداد ۴۲ در تاریخ انقلاب ثبت شد.

به مناسبت این حماسه تاریخی، صبح روز جمعه وارثان قیام خونین پانزدهم خرداد ۱۳۴۲ به یاد شهیدان عزت الله رجبی، اردستانی، معصومشاهی ، مهابادی و طباطبایی و به یاد امام خوبی ها خمینی کبیر و در انتظار فرج در بیعت با ولایت دعای پرفیض ندبه را در جوار حرم حضرت جعفربن موسی الکاظم (علیه السلام) زمزمه کردند.

این مراسم معنوی با نوای گرم ذاکر اهل بیت حاج سید مهدی میرداماد و سخنرانی حجت الاسلام سید حمید میرباقری و به همت هیأت رزمندگان اسلام شهرستان پیشوا برگزار شد.

Nodbe (1) Nodbe (2) Nodbe (3) Nodbe (4) Nodbe (5) Nodbe (6)

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =