پس از حادثه ساختگي يازدهم سپتامبر كه بهانه اي براي تجاوز به افغانستان قرار گرفت،‌ كاخ سفيد به دستور لابي صهيونيستي همچنان به تلاش خود براي ايجاد خاورميانه‌اي بزرگ و در خدمت غرب و اسرائيل تلاش مي‌كند.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از  پايگاه خبري ديلي ميل؛‌ در سال 2001 دولت آمریکا با مشورت هم پیمانان خود پروژه ساختگی حمله تروریستی به ساختمانهای تجارت جهانی را طراحی و اجرا نمود. این پروژه در حقیقت سرآغاز برنامه‌ای گسترده و فراگیر در سطح خاورمیانه _ که منطقه‌ای استراتژیک و ثروتمند محسوب می‌شود _ بود .

در این حمله به خود از سوی دولت ایالات متحده بیش از 3 هزار شهروند آمریکایی کشته شدند تا قتل آنان بعنوان مجوزی برای کشتار بیش از 100 هزار تن از مسلمانان عراقی و افغانی قرار گیرد.
اما حادثه یازده سپتامبر نمی‌توانست جنگ جهانی سوم را آنگونه که واشنگتن و تل آویو خواستار آن هستند، ایجاد نماید بلکه تنها موجب برانگیخته شدن حس همدردی مردم جهان با قربانیان این حادثه شد. اما اکنون کاخ سفید بهانه تازه‌ای که برای جنگ افروزی گسترده در منطقه مناسب باشد ريال پیدا کرده است: اتهام استفاده از سلاح شیمیایی توسط دولت " بشار اسد".
کشورهای غربی با این بهانه در حال تهیه اهداف مورد نظر خود در سوریه و آماده باش نیروهای نظامی و ارتشی خود در مرزهای سوریه هستند. اما در این حال یک سوال اصلی و مهم در طرح ریزی‌های اوباما مطرح می‌شود که می‌تواند تمامی این برناهه‌ها را بهم بریزد: آمریکا در صورت تجاوز نظامی به خاک سوریه چگونه در مقابل هم پیمانان قدرتمند "بشار اسد" نظیر روسیه، چین، ایران و حزب الله لبنان بایستد؟
پس از اعلام ادعای کاخ سفید درباره استفاده دولت اسد از گاز شیمیایی، سخنگوی دولت روسیه در اظهاراتی این ادعا را رد و اعلام کرد که مواد شیمیایی از سوی کشورهای غربی و عربی در اختیار تروریست‌ها و شورشیان بوده و آنان از این سلاح‌های ممنوعه علیه شهروندان بی دفاع سوری و ساکنان شهرها و روستاهای این کشور استفاده می‌کنند. مسکو معتقد است این نیروهای تروریستی القاعده و النصره هستند که تحت حمایت واشنگتن و اروپا از سلاح شیمیایی استفاده می‌کنند.
به گفته مقامات روس دولت و ارتش سوریه در حال دستیابی به موفقیت‌های زیادی در آزادسازی مناطق کشور خود هستند و در این صورت نیازی به استفاده از سلاح شیمیایی ندارند بلکه این تروریستها هستند که با شکست‌های پیاپی موجب خشم سردمداران خود در برخی کشورهای غربی و عربی شده و به دستور آنان و به منظور جبران شکست‌های خود از این سلاح‌های ممنوعه استفاده می‌کنند.
در ادامه این مقاله آمده است: "ویلیام هیگ" وزیر امور خارجه انگلیس در سخنانی مدعی شده بود که اسد از سلاح شیمیایی استفاده کرده و باید به هر شکل ممکن از قدرت برکنار شود. این در حالی است که وی پیشتر در مصاحبه‌ای در شبکه "سی ان ان" اظهار داشته بود که مقامات کاخ سفید باید منافع درازمدت آمریکا را در اولویت سیاست‌های خود قرار دهند. باید از اقدامات یک جانبه، خودسرانه و عجولانه خودداری شده و خود را درگیر میادینی که هزینه‌های سنگین بر دوشمان می‌گذارد، نکنیم. آیا اکنون رجزخوانی‌های وی درباره سوریه نقض آشکار اظهارات پیشین خود نیست؟
در حقیقت آمریکا در سوریه سناریویی را اجرا می‌کند که تنها می‌توان در فیلم‌های تخیلی و توهم آلود هالیوود مشاهده کرد، آنجا که قهرمان داستان بدون توجه به تبعات و عواقب خطرناک اقدامش دست به اقدامات خارق العاده میزند.
انتهای پیام -ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =