مردم توان خرید میوه گران در ایام نوروز۹۶ ندارند/گرانی بیداد می کند/ روحانی به جای نشستن سر سفره هفت سین، سر سفره هفت خان مصیبت مردم بنشیند

سعیدی گفت: آقای روحانی در ایام نوروز نباید سر سفره هفت سین بنشیند، بلکه باید کمی احساس مسئولیت کند و سر سفره هفت خان مصیبت مردم بنشیند.

محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم در گفتگو با«تهران نیوز» با اشاره به مشکلات مردم در ایام نوروز گفت: باید گفت که مردم کشورمان در سال ۹۵ شرایط اقتصادی بدی را پشت سر گذاشتند و واقعا شاهد بودیم که سطح در آمد مردم به شدت پایین آمده و معیشتشان دچار اخلال شده بود.
وی ادامه داد: در این روزها شاهد هستیم که مردم برای خرید عید به بازار مراجعه می کنند، اما قدرت خرید زیادی برای تامین مایحتاج خود ندارند و فقط در بازارها می چرخند تا کالایی را بیابند که متناسب با توانشان باشد را پیدا کنند. سعیدی خاطر نشان کرد: رکود اقتصادی حاکم در کشور باعث شده است که مردم حق انتخاب نداشته باشند و با این وضعیت بد اقتصادِ،دست و پنجه نرم کنند و با آن بسازند و این در حالی است که مسئولان دولتی مدعی هستند که تورم کمی در کشور حاکم است اما این موضوع در سفره خانواده ها صدق نمی کند. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در این روزها شاهد گرانی میوه و آجیل برای نوروز هستیم و نیاز است که مسئولان در این خصوص نظارت بیشتری کنند چرا که واقعا برخی از مردم سطح درآمد کمی دارند و توانشان نمی رسد که این اجناس را گران،خریداری کنند. وی افزود: در آمد زیر دو میلیون تومان زیر خط فقر است اما تعداد زیادی از مردم هستند که در تهران و کلانشهر ها با درآمد یک میلیون تومان و پایین تر از آن زندگی می کنند و خون دل می خورند. سعیدی در ادامه با بیان اینکه رئیس جمهور کشورمان باید شرایط اقتصادی خوبی را برای جامعه مهیا می کرد، افزود: همانطور که روحانی در وعده های انتخاباتی اش گفته بود که در ۱۰۰ روز شرایط اقتصادی کشور را بهبود می بخشد، اما شاهد تحقق بخشی به این وعده اش نبودیم و باید گفت که آقای روحانی در ایام نوروز، نباید سر سفره هفت سین بنشیند، بلکه باید کمی احساس مسئولیت کند و سر سفره هفت خان مصیبت مردم بنشیند.
انتهای متن/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =