۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۰

تنها خودروهایی در این مقایسه مورد بررسی قرار گرفتند که در فاصله بین اول نوامبر 2013 تا 30 سپتامبر 2014 به فروش 500 هزار دستگاه دست یافته باشند. مزدا 2 با کسب این عنوان، پنجمین جایزه سال خودروی ژاپن را برای مزدا به ارمغان آورده است.

به گزارش آفتاب ری ؛ مزدا 2 جدید که در ژاپن با نام دمیو Demio به فروش می‌رسد، به عنوان خودروی سال 2014-2015 این کشور انتخاب شد. برنده قبلی این عنوان، فولکس واگن گلف نسل هفتم Mk7 بود که اولین و تنها خودروی غیر ژاپنی این جایزه محسوب می‌شد. قبل از این نیز مزدا با کراس آور کوچک CX-5 همین عنوان را به دست آورده بود.
تنها خودروهایی در این مقایسه مورد بررسی قرار گرفتند که در فاصله بین اول نوامبر 2013 تا 30 سپتامبر 2014 به فروش 500 هزار دستگاه دست یافته باشند. مزدا 2 با کسب این عنوان، پنجمین جایزه سال خودروی ژاپن را برای مزدا به ارمغان آورده است. مزدا 2 جدید ابتدا در ژاپن معرفی شده است و به زودی در بازارهای اروپا و جهانی نیز شاهد حضور آن خواهیم بود. موتور اسکای اکتیو 1.5 لیتری این خودرو 115 اسب بخار در دور 6000 و 148 نیوتن متر گشتاور در دور 4000 تولید می‌نماید که می‌تواند با یک گیربکس خودکار جفت شده و به چرخ‌های جلو انتقال یابد. سبک طراحی تهاجمی این خودرو با تکیه بر زبان طراحی کودو، به خوبی هیجان را چاشنی کار نموده و از نسل قبلی که طراحی خنثی و آرامی با خطوط منحنی داشت فاصله گرفته و خشن‌تر و زیباتر شده است. علاوه بر مدل جذاب هاچ بک یک نسخه سدان یا صندوقدار هم از مزدا 2 در بازارهای شرقی عرضه می‌شود. هنوز زمان جایگزینی این نسل با مدل‌های قبلی که در ایران عرضه می‌شوند، مشخص نمی‌باشد. مزدا 2 جدید-نمای کلی مزدا 2 جدید-نمای جلو مزدا 2 جدید-نمای جلو مزدا 2 جدید-نمای چراغ جلو مزدا 2 جدید-نمای عقب مزدا 2 جدید-نمای عقب مزدا 2 جدید-نمای عقب مزدا 2 جدید-نمای داخل مزدا 2 جدید-نمای تنظیمات مزدا 2 جدید-نمای فرمان مزدا 2 جدید-نمای دنده مزدا 2 جدید-نمای موتور  
منبع خبر : paultan.org

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =