مسئولان باید مراقب باشند که آمریکایی‌ها نتوانند از طریق برجام در کشور ما نفوذ کنند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه آمریکا دشمنی‌اش را با اسلام و ایران قطع نکرده و نمی‌کند و الان هم در جنگ نرم با ایران برخورد می‌کند که سخت‌تر از همیشه است گفت: مسئولان باید مراقب باشند که آمریکایی‌ها نتوانند از طریق برجام در کشور ما نفوذ کنند و در امور داخلی ما دخالت داشته باشند.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛؛ با اشاره به عهدنامه ۱۹۸۱ الجزایر اظهار داشت: قرار داد الجزایر در شرایطی بسته شد که ایران دقیقا تسلیم ابر قدرت‌های شرق و غرب عالم بود و به جرات می‌توان گفت که هر چه آن‌ها تصویب می‌کردند اجرا می‌شد.

وی افزود:در جریان عهدنامه الجزایر، اراده‌ای برای دفاع از منافع ملی ایران در جریان حاکمیت وجود نداشت و آنچه که اراده بود در اختیار آمریکا و دولت‌های حامی آمریکا قرار داشت.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: بزرگترین خسارتی که ما در قرارداد الجزایر پرداخت کردیم، از دست رفتن هویت اسلامی و ایرانی‌ ما در این عهدنامه بود و آنچه که از آن به عنوان منافع ملی یاد می‌شد به طرف آمریکایی واگذار گردید و آمریکایی‌ها از منافع ملی کشور ما بهره‌برداری کردند.

سالک گفت: قرارداد الجزایر در شرایطی امضا شد که مردم در یک فضای بسیار بد اقتصادی زندگی می‌کردند و فقط عده معدودی در رفاه زندگی می‌کردند که در اداره حکومت دخیل بودند، از طرف دیگر مردم از ماجرای قرارداد الجزایر چیزی نمی‌دانستند و این موضوع در بی‌اطلاعی کامل مردم صورت گرفت و حتی آن دسته از انقلابیونی که اعتراض می‌کردند، صدایشان را در گلو خفه کردند.

وی با اشاره به موضوع برجام گفت: شرایط امروز جمهوری اسلامی با آن زمان بسیار متفاوت است و ایران به عنوان قطب اسلام در جهان در مقابل قدرت‌های شرق و غرب عالم قد علم کرده است و حرف و منطق و قدرت دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: امروز، روزگاری نیست که ابرقدرت‌ها بتوانند نظرات خودشان را در داخل کشور ما اعمال کنند، مردم ما بیدار هستند و حکومت هم آگاه و صاحب قدرت است.

سالک با بیان اینکه آمریکا دشمنی‌اش را با اسلام و ایران قطع نکرده و نمی‌کند و الان هم در جنگ نرم با ایران برخورد می‌کند که سخت‌تر از همیشه است گفت: مسئولان باید مراقب باشند که آمریکایی‌ها نتوانند از طریق برجام در کشور ما نفوذ کنند و در امور داخلی ما دخالت داشته باشند.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =