رییس سابق فدراسیون زورخانه ای اظهار داشت: امروز کار کردن در ورزش راحت شده و امکانات موجود می باشد اما همه ما باید مردم دار باشیم فرقی نمی کند مسئول جز یا در سطح کلان هستیم ؛ باید بین مردم و در دل مردم باشیم و نگذاریم فرهنگ و مرام پهلوانی از بین برود.

به گزارش سرویس ورزشی آفتاب ری، به نقل از ندای پیشوا؛ محسن بوربور معاون اداره ورزش وجوانان شهرستان پیشوا تصریح کرد: نخستین یادواره مرحوم غلامرضا تختی طی مراسمی با حضور محمدرضا طالقانی  پیشکسوت ورزش زورخانه ای و باستانی کشور در زورخانه ۱۵خرداد پیشوا برگزار شد. وی افزود: در مراسم که با حضور یعقوبی شهردار و نظری معاون خدمات شهری، سعید جنیدی و سید مرتضی طباطبایی عضو شورای شهر ، رئیس اطاق اصناف،حجت الاسلام عطایی و محمدجنیدی تولیت آستان امامزاده جعفر(ع) ، خیرین ، پیشکسوتان ورزش باستانی و هیئت های ورزشی همراه بود، ورزشکاران هیئت باستانی با سردم داری مرشد امیر اصفهانی ذکر ائمه اطهار و ۱۴ معصوم را بر زبان آورده و حرکات نمایشی این ورزش را اجرا کردند. در ادامه مراسم پس از شعر خوانی و اجرای ورزش باستانی، محمدرضا طالقانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره اسطوره ورزش ایران “غلامرضا تختی” طی سخنانی گفت : من بسی خرسندم که در جمع مردم ولایی پیشوا هستم؛ بارها و بارها گفتم و بازهم تکرار می کنم هرجا که مردم اجتماع دارند و یاد خدا و ائمه (علیهم السلام) هستند آنجا مقدس است. این پهلوان کشور و رئیس اسبق فدراسیون زورخانه ای و باستانی در ادامه گفت: زورخانه محلی مقدس است و نباید مورد کم توجهی قرار گیرد ؛ بارها و بارها بی احترامی توسط برخی افراد دیده ام اما چون ورزشی هستم، چیزی بر زبان نیاورده و به توسعه ورزش ادامه دادم. وی خاطر نشان کرد: ما باید اخلاق و منش مرحوم تختی را سرلوحه کار خود قرار دهیم تا دچار غفلت و ریا نشویم و کسی را آزرده خاطر نکنیم. امروز کار کردن در ورزش راحت شده و امکانات موجود می باشد اما همه ما باید مردم دار باشیم فرقی نمی کند مسئول جز یا در سطح کلان هستیم ؛ باید بین مردم و در دل مردم باشیم و نگذاریم فرهنگ و مرام پهلوانی از بین برود. محمدرضا طالقانی در پایان با اشاره به این که ما باید اندیشه مان چیزی بجز خدمت به مردم نباشد گفت : توصیه من به شما دوستان و بزرگان این است که اتحاد و همدلی و جوانمردی رمز پیروزی و پیشرفت است. گفتنی است در این مراسم محمدرضا طالقانی به عنوان پوریای ولی زمان نامگذاری و مورد استقبال بی نظیر مردم ورزش دوست و پهلوانان شهرستان مقدس پیشوا قرار گرفت و هدایایی به رسم یادبود از سوی تولیت آستان امامزاده جعفر(علیه السلام) ، شهرداری و شورای اسلامی شهر و فرمانداری به این پیشکسوت خوش نام اهدا شد.  

در ادامه تصاویر این مراسم را مشاهده می کنید:

یادواره غلامرضا تختی در شهرستان پیشوا برگزار شد Nedayepishva.com IMG_6848 IMG_6860 IMG_6874 IMG_6878 IMG_6909 IMG_6926 IMG_6957 IMG_6958 IMG_6959 IMG_6969 IMG_6990 IMG_6993 IMG_7004 IMG_7013 انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =