به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری امروز در خطبه‌های نماز عید قربان در مصلای امام خمینی اظهار کرد: ملت انتظار دارند تمام مسئولان به ویژه روسای سه قوه رهنمودهای مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار دهند.

وی تصریح کرد:  مسئولان توجه داشته باشند که مسائل فرعی جای مسائل اصلی را نگیرد.

آیت‌الله شبستری گفت: مسئولان باید برای رفع مشکلات اقتصادی مردم به خصوص تورم اقدام جدی و عملی انجام دهند.

*عید سعید قربان، نماد از خودگذشتگی در برابر امر الهی است

امام جمعه تبریز در ادامه عید قربان را نشانه عبودیت بندگان در پیشگاه با عظمت خداوند متعال توصیف کرد و اظهار داشت: عید سعید قربان، نماد ازخودگذشتگی و ایثار در برابر امر الهی است.

وی گفت: فریضه حج در میان فرایض از ویژگی خاصی برخوردار است و شاید جنبه‌ سیاسی و اجتماعی آن بر جنبه‌‌های‌ دیگرش غلبه داشته باشد از این رو ائمه (ع) با توجه به این اهمیت حج را وسیله تقویت دین الهی و کعبه را پرچم رفیع اسلام‌ معرفی کرده‌‌اند.

*حج تجلی وحدت مسلمین است

خطیب نماز عید قربان تبریز با بیان اینکه حج تجلی وحدت مسلمین است، افزود: حج اسباب یاس دشمن و عظمت مسلمانان است.

آیت‌الله شبستری مراسم پر رمز و راز حج را فرصتی عظیم برای بررسی راه‌های اصلاح امت اسلامی و تأمل و تعمق در قضایای مهم جهان اسلام دانست.

وی تاکید کرد: تلاش‌های قدرت‌های زخم خورده برای به انحراف کشاندن انقلاب‌های منطقه، نقشه‌های خائنانه به منظور اختلاف‌افکنی میان مسلمانان، تبلیغات اسلام‌ستیزانه دولت‌های غربی، زمینه‌سازی برای جنگ‌های داخلی در برخی کشورهای اسلامی و ترساندن دولت‌ها و ملت‌های انقلابی از معارضه با سلطه‌خواهان، از مسائل حیاتی دنیای اسلام هستند.

*روح حاکم بر اعیاد اسلامی کمک به نیازمندان است

آیت‌الله شبستری کمک به نیازمندان و تقویت روحیه از خود گذشتگی و ایثار را فلسفه اصلی عید قربان دانست و بر لزوم اهتمام مردم برای دید و بازدید از یکدیگر در این روز تأکید کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان‌ آذربایجان شرقی تصریح کرد: روح حاکم بر اعیاد اسلامی کمک به نیازمندان و حل مشکلات فقرا و توجه به نیازهای آنان است.

*سازمان‌های مدعی حقوق بشر سکوت مرگبار خود را درباره حمله اسرائیل به سودان بشکنند

امام جمعه تبریز با اشاره به حمله نظامی رژیم صهیونیستی به سودان گفت: اسرائیل به بهانه تروریست به این کشور حمله می‌کند در حالی که خود منشأ تمام تروریست‌ها در دنیا است.

وی افزود: جای تاسف است که مجامع بین‌المللی در این باره سکوت مرگبار کرده‌اند.

آیت‌الله شبستری تصریح کرد: ما نمازگزاران ضمن محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به سودان از سازمان ملل و حقوق بشر که ادعای حمایت از انسان‌ها را دارند می‌خواهیم این فجایع را هر چه زودتر محکوم کرده و از ادامه این گونه حملات نظامی جلوگیری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =