ائمه جماعات محور محلات شوند/ ساخت ۵ مسجد در جنوب تهران

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در جمع ائمه جماعات مساجد منطقه ۲۰ به اهمیت نقش روحانیت اشاره کرد و گفت: ائمه جماعات در محلات بهترین راهگشای مشکلات محله ای هستند.

به گزارش تهران نیوز ، مجتبی عبدالهی در چهارمین نشست ائمه جماعات شهرری که با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهرتهران، رئیس مرکز فعالیت‌های اموردینی شهرداری تهران، امام جمعه شهرری و شهردار منطقه ۲۰ برگزار شد، از احداث ۵ مسجد در جنوب تهران خبر داد و اظهار داشت: : علما و روحانیون همواره در مقاطع مهم اثرگذارترین نقش را ایفا کرده‌اند و با توجه به اهمیت جایگاه آنها، در محلات نیز باید محور تمام امورمحلی قرار بگیرند.

عبدالهی با اشاره به این‌که در گذشته نیز تمام امور در مساجد حل و فصل می شده است، گفت: مساجد بهترین پایگاه برای رفع دغدغه‌های مردمی است و روحانیون با برقراری ارتباط با تمام نهادهای محلی می‌توانند بهترین حلال مشکلات شوند.

وی به ایجاد مراکز فرهنگی در تمام محلات با عنوان سرای محله اشاره کرد و افزود: اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی سراهای محله با محوریت مساجد و ائمه جماعات است تا با حذف موازی کاری‌های احتمالی نقش اساسی روحانیون در محلات تقویت شود.

معاون شهردار تهران به اهم بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در ارتباط با اهمیت اقتصاد و فرهنگ نیز پرداخت.

در ادامه سید احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت ائمه جماعات این منطقه جنوبی با ویژه برنامه‌های مدیریت شهری، گفت: رسیدگی به مراکز مذهبی همواره از اولویت‌های مدیریت شهری در یک دهه اخیر بوده و این در حالی است که در این دوره مدیریت شهری پنج مسجد در منطقه ۲۰ احداث شد تا دسترسی شهروندان به مراکز دینی بیشتر از پیش شود.

تداوم رسیدگی به مساجد و مراکز مذهبی

صفوی با اشاره به اینکه رسیدگی و بهسازی مساجد از مهمترین برنامه های سالیانه شهرداری است، افزود: بهسازی مساجد و اجرای ویژه برنامه‌های مذهبی در مراکز مذهبی منطقه ۲۰ در سال جاری با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان انجام شد تا مساجد به عنوان مهمترین پایگاه‌های اجتماعی محلات در خدمت محله قرار بگیرند و ائمه جماعات بدون دغدغه به شهروندان رسیدگی کنند.

رشد شاخص های شهری در ۱۱ سال گذشته

صفوی در ادامه به مجموعه اقدامات ۱۱ ساله مدیریت شهری نیز اشاره کرد و گفت: سرانه های فرهنگی، اجتماعی، فضای سبز و ورزشی منطقه ۲۰ طی این دوره مدیریت شهری رشد قابل ملاحظه‌ای داشته که در کل دوره بلدیه تهران تجربه نشده است.

وی با اشاره به اینکه مجموعه‌های آبی منطقه ۲۰ با رشد ۱۵۰ درصدی به ۵ مورد افزایش یافته است، افزود: مجموعه های فرهنگی ورزشی این منطقه جنوبی نیز با رشد ۵۰۰ درصدی به ۲۴ مجموعه رسیده است.

صفوی به ساخت ۶۱ زمین چمن مصنوعی اشاره کرد و گفت: افزایش مراکز میوه و تره بار از ۳ به ۱۵، رشد ۷۰ درصدی فضاهای سبزشهری و رشد ۱۰۰ درصدی مراکز کارآفرینی کوثر ویژه اشتغال زایی بانوان سرپرست خانوار از دیگر مواردی است که در سالهای اخیر اتفاق افتاده است.

شهردار منطقه ۲۰ در ادامه امتداد خط ۶ مترو به ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، آغاز عملیات عمرانی ۵ ایستگاه جدید مترو، ساخت بوستانهای تخصصی با عناوین خانواده، بانوان و دوستدار کودک، تسریع پروژه فرهنگی برج طغرل و همچنین پل روگذر تقی آباد را از مهمترین طرح های سال جاری در منطقه ۲۰ برشمرد.

چهارمین نشست فصلی ائمه جماعات مساجد منطقه ۲۰ با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرتهران، رئیس مرکز فعالیت های اموردینی شهرداری تهران، امام جمعه شهرری و شهردار منطقه ۲۰ در مجموعه ورزشی فاطمه الزهرا(س) واقع در ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد و در پایان از خانواده های معظم شهدای روحانی مجتبی رنگ آمیز و شهید محمد پورهنگ قدردانی به عمل آمد.

انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =