مسکن مهر پردیس در انتظار تامین آب/ عدم توافق بانک مرکزی با انتقال وام های متقاضیان مسکن مهر

مدیرعامل شرکت عمران پردیس از مشکل تأمین آب شرق تهران برای واحدهای مسکن مهر خبر داد و گفت:‌ بیش از 65 درصد از واحدهای مسکن مهر پیشرفت فیزیکی دارند اما تمامی این واحدها چشم انتظار تأمین خدمات آب و برق هستند.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز، حسن ولی‌پور مدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان اینکه در فازهای مختلف شهر جدید پردیس پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر به 62 درصد رسیده است گفت: تعداد واحدهای مسکن مهر در پردیس 85 هزار واحد است که بیش از 10 هزار واحد از این تعداد به بهره‌برداری رسیده است.
وی با اشاره به اینکه ساخت اکثر واحدهای مسکن مهر در این شهر به پایان رسیده است گفت: بخش عمده‌ای از این واحدها در انتظار تأمین خدمات زیربنایی از جمله آب، برق و گاز است.
ولی‌پور تصریح کرد: اختیار تأمین خدمات آب و برق بر عهده دستگاه‌های خدمات ‌رسان است که متأسفانه وزارت نیرو در این زمینه همکاری چندانی نمی‌کند.
مدیرعامل شرکت عمران پردیس یادآور شد: در آینده‌ای نزدیک قائم مقام وزیر نیرو در امر مسکن مهر از واحدهای مسکن مهر بازدید خواهد کرد و امیدواریم به نتایج خوبی در این خصوص برسیم.
ولی‌پور با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی با هزینه‌های خود شبکه‌های آب و برق را ایجاد کرده است گفت: متأسفانه وزارت نیرو مشکل تأمین آب دارد و این موضوع در شرق تهران بیشتر است و وزارت نیرو به دلیل کمبود منابع آبی و عدم برنامه‌ریزی‌های قبلی در تأمین خدمات آب و برق واحدهای مسکن مهر کمی سختگیری می‌کند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ مدیرعامل شرکت عمران پردیس تصریح کرد: در حال حاضر واحدهای در انتظار تأمین خدمات آب و برق از 20 هزار واحد عبور کرده و در صورت رسیدن آب و برق این واحدها در همان روز به متقاضیان تحویل داده می‌‌شود.
وی در خصوص خرید و فروش واحدهای مسکن مهر گفت: متأسفانه بانک مرکزی با انتقال وام‌های مسکن مهر متقاضیان موافقت نکرده است به همین دلیل خرید و فروش واحدهای مسکن مهر چندان پررونق نیست.
ولی‌پور اظهار داشت: در صورتی که بانک مرکزی با انتقال وام‌های متقاضیان موافقت کند خرید و فروش قانونی مسکن مهر افزایش می‌یابد.
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه خرید و فروش‌های واحدهای مسکن مهر از سوی دلالان افزایش یافته و همین موضوع در آینده‌ای نزدیک مشکلات قانونی و اجتماعی بسیاری را ایجاد می‌کند.
انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =