مشارکت شهرداران مدارس شهرری در طرح استقبال از بهار

معاون اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ تهران گفت: در راستای طرح استقبال از بهار و با مشارکت شهرداران مدارس، بیش از ۷۰  ویژه‌برنامه آموزشی، فرهنگی و اجرایی در مدارس منتخب منطقه ۲۰ اجرا می‌شود.

به گزارش « تهران نیوز » ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین مسلمی بعدازظهر امروز در نشست هم‌اندیشی شهرداران مدارس منطقه ۲۰ از مشارکت شهرداران مدارس شهرری در طرح استقبال از بهار خبر داد و اظهار داشت: در راستای طرح استقبال از بهار و با مشارکت شهرداران مدارس، بیش از ۷۰  ویژه‌برنامه آموزشی، فرهنگی و اجرایی در مدارس منتخب منطقه ۲۰ اجرا می‌شود. وی با بیان این مطلب گفت: همزمان با روزهای پایانی سال و اجرای فعالیت‌های طرح استقبال از بهار، رصد و بررسی نیازهای نگهداشت شهر تا شعاع ۵۰۰ متری مدارس، به عهده شهرداران مدارس سپرده شده است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ تهران با اشاره به این‌که گستره فعالیت شهرداران مدارس فراتر از مدرسه است و این دانش آموزان باید با رفع مشکلات مدرسه خود را برای رفع مشکلات شهری آماده کنند، افزود: تمام موارد شناسایی شده از سوی شهرداران مدارس در زمینه نیازهای عمرانی، ترافیکی، عمرانی محیط پیرامونی مدارس، در دستور کار شهرداران نواحی قرار خواهد گرفت تا اجرا شود.

وی به اجرای ۷۰ برنامه آموزشی و فرهنگی در مدارس نیز اشاره کرد و بیان داشت: دوره های آموزشی با مضامین آشنایی با خطرات چهارشنبه آخر سال با شعار" به احترام آتش‌نشانان آخرین چهارشنبه سال بدون مواد محترقه، خانه تکانی ایمن و توسعه فضای سبز در مدارس منتخب منطقه ۲۰ از جمله این برنامه‌ها است که با مشارکت دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

تهران نیوز تهران تهران نیوز

حجت‌الاسلام مسلمی در ادامه گفت: همزمان با هفته درخت کاری نیز طرح «یه عالمه درخت» با حضور مدیران ارشد شهری و دانش‌آموزان برگزار خواهد شد تا اهمیت نگهداری و توسعه فضای سبز در قشر دانش‌آموزی نهادینه شود.

وی با اشاره به طرح تبلیغی آموزشی نسیم بهشت در مدارس، افزود: برگزاری مسابقه های نقاشی، کاردستی، تئاتر آموزشی، همایش و کارگاه‌های زیست محیطی از دیگر ویژه برنامه‌های آموزش محور در طرح استقبال از بهار است.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ یادآور شد: اسکان، خدمات رسانی، توزیع بسته‌های فرهنگی و ارائه ویژه برنامه‌های اجتماعی به مسافران نوروزی از دیگر فعالیت‌های مدیریت شهری در ایام نوروز است که با مشارکت اعضا شهریاران جوان، نخبگان محلی و شورایاران به اجرا می‌رسد.

بر اساس این گزارش، طرح شهرداران مدارس در ۲۰ مدرسه منتخب منطقه ۲۰ اجرا شده است و جمعی از دانش‌آموزان این مدارس در قالب شهردار و معاونین مدارس در حال فعالیت هستند.  

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =