مشارکت مردم باید در هر اقدام پییشگیرانه در نظر گرفته شود

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری اسلامشهر گفت: اگر بخواهیم هر گونه اقدام و برنامه ریزی داشته باشیم موفق نخواهد بود مگر اینکه موضوع را اجتماعی و با مشارکت مردم ببینیم، هر جا که همراهی آحاد مردم باشد مفید و موثر خواهد بود.

به گزارش تهران نیوز؛ حیدر ابراهیمی، مدیر عامل  سازمان آتش نشانی شهرداری اسلامشهر،در کمپین "حمایت از عدم استفاده از مواد محترقه" که با توجه به نزدیکی به ایام پایانی سال تشکیل شده است، گفت: رسالت  سازمان آتش نشانی صرفا بحث آتش نشانی و اطفاء حریق نیست بلکه یکی دیگر از ماموریت ها ایمنی است ما معتقدیم که پیشگیری بر درمان ارجح و مقدم است. چیزی که بیشتر گفته می شود اما در عمل کمتر شاهد آن هستیم.

اگر امروز می گوییم شهر ما خانه ماست پس نباید نسبت به اعضای خانواده بی تفاوت باشیم

وی ادامه داد:پیشگیری باید از دیدگاه برنامه محوری بررسی شود و در نهایت عملیاتی شود به شکلی که از گفتن خارج شده  و عمل کنیم. مسئول کارگروه ایمنی، امداد و نجات شهرستان اسلامشهر اضافه کرد: اگر بخواهیم هر گونه اقدام و برنامه ریزی داشته باشیم موفق نخواهد بود مگر اینکه موضوع را اجتماعی و با مشارکت مردم ببینیم، هر جا که همراهی آحاد مردم باشد مفید و موثر خواهد بود. ابراهیمی با اعلام اینکه در گذشته نظارت اجتماعی بیشتر بود و برهمین اساس اعتماد اجتماعی بیشتر و خود مردم احساس مسئولیت می کردند افزود: ما در هر نقطه از نظارت اجتماعی دور شدیم آسیب دیدیم ما اگر امروز می گوییم شهر ما خانه ماست پس نباید نسبت به اعضای خانواده بی تفاوت باشیم.اگر شهرما خانه ماست باید احساس تعلق داشته باشیم. وی با اعلام اینکه ما فرهنگ غلط شهرنشینی را دنبال کردیم که شاخصه آن بی تفاوت بودن است  گفت:هدف از تشکیل این کمپین این است که بتوانیم با همکاری سایر دستگاه ها با یک شعار واحد رفتار صحیح را در ایام پایانی سال فرهنگسازی کنیم . مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری اسلامشهر اظهار داشت: تقاضا داریم شادی های چهارشنبه سوری به قیمت آسیب برای مردم، اقتصاد و آتش نشانان نباشد.

کنترل رنگ ابزار فروشی ها در آستانه آخرین چهارشنبه سال

وی اعلام کرد: ما در حال همکاری با  اتاق اصناف اسلامشهر هستیم که رنگ و ابزار فروشی ها مواد مورد استفاده در چهارشنبه سوری را به افراد مشکوک ندهند و مقدار مشخص  و معقول این مواد را در اختیار متقاضی قرار دهند. لاستیک فروشان نیز لاستیک های خود را در اختیار افراد متفرقه و کم سن و سال قرار ندهند. وی تاکید کرد:از جمله اقدامات سازمان آتش نشانی شهرداری اسلامشهر جهت پیشگیری از حوادث روزهای پایانی سال برگزاری نمایشگاه مقابل ایستگاه شماره دو واقع در جنب شهرداری اسلامشهر است که حاوی پوسترهای حوادث سال های گذشته است. در این نشست همچنین بهمن بهمنیار مدیر عامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری اسلامشهر گفت: طی نشستی با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی مقرر شد خودروهای عبوری از شهرستان بررسی شود تا مواد محترقه قاچاق نکنند. وی دعوت کرد که چهارشنبه سوری امسال را به صورت سنتی برگزار کنیم  و آتش نشانان  به جای اینکه آماده باش باشند در کنار خانواده هایشان باشند. منبع: اسلامشهرخبر انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =