پايگاه خبري تحليلي آفتاب ري : با توجه به حضور تعداد زیادی از مردم ایران در پایتخت لبنان پیش بینی می‌شود ایرانی‌های زیادی برای حمایت از تیم ملی ایران امروز به ورزشگاه سیتی اسپورت بیایند اما کمبود بلیت، اصلی‌ترین مانع حضور این تماشاگران در استادیوم است.

تیم ملی فوتبال ایران در حالی عصر سه‌شنبه سومین دیدار خود را در رقابتهای انتخابی جام جهانی 2014 برابر لبنان برگزار می‌کند که به مانند اکثر بازیهای ایران در خارج از کشور پیش‌بینی می‌شود تعداد زیادی از ایرانیهای مقیم برای حمایت از تیم ملی به ورزشگاه سیتی اسپورت بیایند اما عدم دسترسی به بلیت این دیدار سد بزرگی برای آنها ایجاد کرده است.

تعدادی از ایرانی‌های حاضر در بیروت در مواجهه با خبرنگاران ایرانی نسبت به این مشکل اعتراض کرده و در عین حال از دسترسی برخی دیگر به "بلیتهای رایگان" گلایه کرده‌اند.

این در شرایطی است که طبق گفته ایرانیهای حاضر در بیروت، اکثر بلیتهای این مسابقه از طریق یکی از آژانسهای مسافرتی به صورت رایگان و به عنوان امتیاز ویژه تور بازی ایران و لبنان در اختیار مسافران این آژانس که از تهران به بیروت سفر کرده‌اند، قرار گرفته است.

بر اساس قانون فیفا، کشور میزبان باید ده درصد از ظرفیت ورزشگاه را در اختیار هواداران تیم میهمان قرار دهد که با توجه به گنجایش پنجاه هزار نفری ورزشگاه سیتی اسپورت باید 5 هزار قطعه بلیت در اختیار تماشاگران ایرانی قرار گیرد. نکته جالب اینکه به گفته برخی از ایرانیهای مقیم بیروت، به احتمال فراوان تعدادی از مردم لبنان هم برای تشویق تیم ایران به ورزشگاه خواهند آمد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =