نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: اگر در زمینه عفاف و حجاب تفکر بسیجی در سه دوره گذشته حاکم بود این وضع پوشش و فضای فرهنگی جامعه نبود؛ باید به آن کسانی که می گویند 35 سال تفکر بسیجی در کشور حاکم بود اطلاع بدهیم که تفکر لیبرالیست ها و تفکر افراد معتقد به تفکر لیبرالیست غربی بر فضای فرهنگی بوده و متاسفانه این فرهنگ هنجارشکنی و بی حجابی در سطح جامعه موجود شده است.

زهره طبیب زاده نوری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی آفتاب ری؛ اظهار داشت: وظیفه ی نظام اسلامی از دیدگاه تشکیل دهنده ی این نظام یعنی حضرت امام و مقام معظم رهبری این است که وظیفه حکومت دینی باز کردن راه هایی است که به سوی تعالی انسان و بهترین نتیجه برای انسان که رفتن به بهشت است و جلوگیری از رفتن به جهنم؛ حکومت دینی مستقر می شود که این راه را برای انسان ها باز مند که افراد به سوی بهشت بروند و اجتناب شود از این که به سمت جهنم بروند.

وی در ادامه عنوان کرد: اگر قرار بود این راه ها توسط حکومت دینی باز نشود بنابر این اصلا تشکیل حکومت دینی بی مسمی  می شد و ضرورتی برای تشکیل حکومت دینی نبود. هرکس به طور فردی می توانست تبلیغ بکند، ولی حکومت دینی مستقر می شود تا به صورت قانونی و گسترده راه های تعالی و رفتن به بهشت را بر روی مردم باز کند؛ بنابر این اگر دانشگاه و نهاد های حکومتی در این کشور وظیفه نداشته باشند که فضای فرهنگی کشور را به سمت صلاح و سلامت ببرند از وظایف خودشان تخطی کردند، لذا چه حکومت دینی و چه اجزای این حکومت دینی که دانشگاه بخشی از این حکومت است وظیفه دارند که جلوی آسیب رساندن به فضای فرهنگی را بگیرند و این امر به معروف و نهی از منکر است.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: زمانی فرد یک وظیفه ی فردی دارد یک زمانی یک حکومت وظیفه ی حکومتی دارد در امر به معروف و نهی از منکر، امر به معروف و نهی از منکر هم مراتب دارد در دیدگاه اسلامی اول برای حکومت عدم تمایل است و برای اشخاص عدم تمایل واقعی حکومت است که آن را در دومین مرحله اش بروز می دهد؛ که این امر فرهنگی از جانب نظام و دیدگاه دینی قابل قبول نیست و مرحله سوم امر به معروف و نهی از منکر بعد از عمل به لسان عمل به ید است یعنی فرد یا نظام باید جلوی منکر را در جامعه بگیرد.

طبیب زاده همچنین افزود: بی حجابی و عدم رعایت موارد فرهنگی فضای جامعه را مسموم می کند مثل یک بیماری است. چطور ما نسبت به بیماری و ویرس ها و میکروب ها که سلامت جسم را تهدید می کنند، حکومت مسئول است در مقابل عوامل میکروبی فرهنگی هم مسئول است، که بد حجابی و بی حجابی و هنجار شکنی در پوشش میکروبی است که در فضای فرهنگی منتشر می شود و حکومت همانطور که به جسم آحاد جامعه مسئول است نسبت به معنویت و فضای معنوی جامعه هم مسئول است.

وی ادامه داد: بنابراین در دانشگاه ها و در محیط هایی که نقش حکومت در آن ها وجود دارد و پررنگ است که آن فضای عمومی بیرون از منازل افراد است در مجامع عمومی وظیفه ی حکومت دینی است که با عمل به ید جلوی فساد و  مشکلات فرهنگی جامعه را بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحققات مجلس به بخشنامه اخیر دانشگاه آزاد درخصوص اشاعه بی حجابی در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: اگر در دانشگاه آزاد یک چنین بخشنامه ای وجود دارد این از دیدگاه های لیبرالیستی است که بر مسئولین دانشگاه آزاد حاکم است، حراست دانشگاه آزاد موظف است که در مقابل افرادی که  هنجارها و نظم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه را رعایت نمی کنند بایستد؛ اگر کسی می گوید ما در این زمینه وظیفه نداریم یعنی وظیفه ی امر به معروف و نهی از منکر را در دین نمی شناسد و در این زمینه نمایندگان مجلس با مسئولین دانشگاه آزاد حتما برخورد خواهند کرد.

طبیب زاده به بیانیه ای که بر روی سایت دانشگاه آزاد منتشر شده بود اشاره کرد و گفت: اگر کسی می گوید 35 سال است بسیجیان و نمایندگان فعلی مجلس بر این کشور حکومت کرده اند باید به آنها بگوییم که اتفاقا 16 سال تفکر سازندگی در این کشور حکومت کرده و متاسفانه دولت احمدی نژاد هم که دولت مهرورزی به قول خودشان بود در زمینه پوشش و حجاب کمترین دغدغه ای نداشت.

وی همچنین ادامه دارد: اتفاقا باید بگوییم که در  35 سال اخیر تفکرات بسیجی در مسئولان فرهنگی کشور حاکم نبوده است؛ اگر در 35 سال اخیر تفکرات بسیجی در بین مسئولان فرهنگی کشور حاکم بود، که  این وضع به وجود نمی آمد. متاسفانه  در 24 سال اخیر تفکرات بسیجی در زمینه حجاب و عفاف در بین مسئولان فرهنگی کشور حاکم نبوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اگر در زمینه عفاف و حجاب تفکر بسیجی در سه دوره گذشته حاکم بود این وضع پوشش و فضای فرهنگی جامعه نبود؛ باید به آن کسانی که می گویند 35 سال تفکر بسیجی در کشور حاکم بود اطلاع بدهیم که تفکر لیبرالیست ها و تفکر افراد معتقد به تفکر لیبرالیست غربی بر فضای فرهنگی بوده و متاسفانه این فرهنگ هنجارشکنی و بی حجابی در سطح جامعه موجود شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =