آن چیزی که برای مسئولین شهرستان، شهر و بخش های ورامین الزامی است اتحاد و اجرای مصوباتی است که باری از مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و دیگر مشکلات مردم بردارد نه تنها مکتوب کردن چند مصوبه در هر جلسه.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از ورامین ما؛ بارها و بارها اعلام شده است که دین اسلام بهترین و کاملترین دین الهی است و هر امتی که به دستور رهبر اسلامی و خداترس و فقیه جامعه گوش کرده و با یکدیگر متحد بودند پیروز شده اند که نمونه این صحبت را به دفعات بسیار زیاد در سطح جامعه اسلامی از صدر تا به امروز شاهد بوده ایم.

نمونه عینی این سخن در جنگ تحمیلی بود، با این حال که جمهوری اسلامی ایران حکومتی نو پا و بسیار شکننده و بدون هیچ امکاناتی بود، طبق تئوری های نظامی و سیاسی باید ادعاهای صدام محقق می شد، ولی باز هم شاهد بودیم که ایران در ۸ سال جنگ با استکبار جهانی پیروز شد.

پیروزی که همه دنیا را شگفت زده کرده است، و پس از آن نیز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هیچوقت جرأت فکر کردن به تجاوز مجدد را هم نتوانستند بکنند که همه اینها به دلیل اتحاد ملت جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از رهبر زمان، امام خمینی(ره) بوده است؛ و یا نمونه عینی دیگر نیز قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ ورامین بود که مردم پیشوا، محمد آباد عرب ها متحدانه به سمت تهران حرکت کردند که در بین راه نیز مردم ورامین و روستاهای اطراف نیز برای حمایت از امام راحل(ره) با آنها هم دل و متحد شدند.

سر انجام همه این هم دلی ها و نمونه های بسیار زیاد دیگری که از صدر دین تا عصر حاضر نمونه های بسیار زیاد آن را شاهد هستیم، پیروزی حکومت اسلامی و سرافرازی دین مبین اسلام و سربلندی مسلمانان بوده است و هر کجا هم که در اطاعت از دستور رهبر زمان کم کاری شده است، آن ملت و گروه ضربه خورده اند که برای این مورد نیز نمونه های بسیار زیادی وجود دارد.

اما امروزه زمانی که به مشکلات جامعه و ملت نگاهی می اندازیم و با سخنان رهبر زمان، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) مقایسه می کنیم، می بینیم که از دستور رهبری تا اجرای آن دستور توسط مسئولین ذیربط فاصله بسیار زیادی وجود دارد.

فاصله ای که در نهایت به ضرر حکومت و ملت اسلامی و به تبع آن نیز دین اسلام می باشد، زیرا زمانی که افرادی با فرهنگ و مذاهب دیگر ملت ایران که در عصر حاضر پرچم دار دین اسلام می باشد را می بینند و مشکلات آنها را نظاره می کنند، این مشکلات را به اسم دین تمام می کنند.

حال که ورامین به عنوان یکی از انقلابی ترین مناطق کشوری که دایه دار اسلام می باشد است، باید به مشکلات مختلف موجود نظر ویژه ای نیز شود، مشکلاتی که مسئولین شهرستان می توانند با اتحاد و همدلی تمام آنها را از بین ببرند، نه اینکه اداره ای برای فرار از وظیفه قانونی و شرعی خود، ارگان و سازمان دیگری را مقصر کم کاری خود بداند.

اگر بخواهیم برای این عدم اتحاد بین مسئولین ادارات و سازمان های شهرستانی مثالهایی را بزنیم، آنقدر زیاد است که از حوصله خواندن خارج است، ولی تمام شهروندان ورامینی با تمام وجود این مشکلات و سایه عدم اتحاد مسئولین را درک کرده اند و روزانه به صورت مکرر با آن روبرو هستند، جاده هایی که پس از بهینه سازی مجدداً کنده می شوند، بی حجابی و بی بندوباری موجود در جامعه، افزایش روز افزون معتادین، مشکلات بهداشتی و رسیدگی به بیماران، و نمونه های متعدد دیگر.

اگر جلسات کاری، واقعی باشد و پس از جلسه تمام مصوبات آن توسط مسئول و سازمان مربوطه پیگیری شود، نه فقط اینکه مسئولین چند اداره و سازمان به دور هم جمع شوند و در مورد مشکلی صحبت کنند، در نهایت نیز هر کدام برای ارائه گزارش عملکرد صورتجلسه مربوطه را به مرجع بالادستی خود ارائه دهد ولی هیچ کاری در زمینه مصوبات انجام ندهد، مطمئناً مشکلات کمتر خواهد شد.

زمانی که مسئولین وزارت آموزش و پرورش راهکارهایی را برای بهتر شدن وضعیت آموزشی خدمت رهبر انقلاب ارائه دادند، امام خامنه ای(مدظله العالی) فرمودند، این طرح ها را باید اجرایی کرد، زیرا در حال حاضر انگار که بیماری به پیش دکتر مربوطه رفته و دکتر نیز برای او دارو تجویز کرده است، حالا اگر این بیمار دارو را مصرف نکند این وقت و تجویز بی فایده است.

این را همه مسئولان بومی و یا حتی غیر بومی ورامین باید بدانند که تمام فعالیت های آنها توسط مردم شریف ورامین، ریز به ریز مشاهده می شود و استدالات درستی نیز از این عملکرد دارند، حال اگر می خواهید هم در دنیا و هم در آخرت مورد لطف خدا قرار گیرید، باید در مسائلی که مربوط به عموم مردم می باشد مشکلات شخصی و فردی خود را به صورت کامل کنار بگذارید و در راستای اجرای دستورات مقام معظم رهبری با یکدیگر متحد شوید تا مشکلات بزرگ و کوچک شهرستان از آسفالت خیابان ها تا مسئله حجاب و عفاف مردم برطرف شود.

هر کدام از مردم شهید پرور ورامین که حرکت آنها در سال های قبل از انقلاب زبان زد خاص و عام می باشند، از مسئولین شهرستان، شهر و بخش خود توقع اتحاد و عمل به قوانین و مصوباتی که با خط امام راحل(ره) و رهبری یکی است می باشند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن از خون شهدا و اسلام ناب محمدی(ص) پاسداری کنند.  انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =