فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: فراگیر کردن مقوله مطالعه نیازمند فرهنگ‏سازی و استفاده بهینه از ظرفیت‏ هاست و در این راه، کمبودها و مشکلات باید شناسایی شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آفتاب ری ازفیروزکوه ابوالقاسم مهری عصر روز گذشته در جلسه ستاد مطالعه مفید شهرستان فیروزکوه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: امر خطیر مطالعه، مسئله بسیار مهمی است که باید در سطح شهرستان فراگیر و همگانی شود.

وی ادامه داد: در این راستا، مطالعه کتبی که مد نظر مقام معظم رهبری بوده و همچنین منابع و کتاب‏ هایی که در برنامه کتابخانه ‏های کشور است، باید در سطح جامعه جهت‏دهی شده و نقاط ضعف و قوت خود را در این‏گونه جلسات بررسی کنیم.

مهری، خواستار رصد دقیق مسئله مطالعه در سطح شهرها و روستاهای تابعه شهرستان فیروزکوه شد و افزود: با بررسی این موضوع مشخص می‏شود که کتابخانه‏ ها و مراکز فرهنگی، هنری و دینی مستقر در مناطق مختلف شهرستان تا چه اندازه کارکرد داشته و از آنها به خوبی بهره ‏برداری می‏شود.

وی همچنین خواستار استفاده بهینه از ظرفیت روحانیان منطقه شد و بیان داشت: باید برای مبلغان اسلامی در محله‏ ها، روستاها و مساجد برنام ه‏ای مدون چیده و در مصوبات این ستاد بگنجانیم تا شکل عملیاتی به خود بگیرد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: نخستین گام در دستیابی به این اهداف، میزان امکانات سخت‏ افزاری و نرم‏ افزاری موجود و احصای کمبودها و مشکلات است.

وی همچنین خواستار تشکیل کمیته ‏ای کاری و عملیاتی در ذیل این ستاد شد تا امکانات، قابلیت‏ ها و معضلات موجود را در جهت ارتقا و بهبود امر مطالعه در سطح شهرستان گردآوری کند.

مهری مسافران، گردشگران و زائران را ظرفیتی بزرگ برای منطقه برشمرد و خواستار برنامه‏ ریزی مسئولان و متولیان امر در جهت‏ دهی به آنان و غنی‏ سازی اوقات فراغتشان با امر مطالعه و توزیع کتاب شد.

در ادامه جلسه، از سوی سیدمحمدحسن حسینی، رئیس اداره کتابخانه ‏های عمومی شهرستان فیروزکوه، مسائل و مشکلات کتابخانه ‏های عمومی این شهرستان مطرح شد.

دو کتابخانه عمومی «امیری فیروزکوهی» و «حضرت ولی‏عصر (عج)» در شهر فیروزکوه و یک کتابخانه عمومی «سلمان فارسی» در ارجمند، با مجموع بیش از ۴۰ هزار نسخه کتاب در شهرستان فعالیت می‏کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =