معاونت امور زنان در هر صورت باید گزارش بودجه خود را به مجلس ارائه دهد

رییس فراکسیون زنان مجلس اظهار داشت:اخیرا فراکسیون زنان و خانواده مجلس با همکاری کمیسیون اصل نود اقداماتی در خصوص تفاهم‌نامه منعقد شده بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با صندوق جمعیت سازمان ملل صورت داده است و برجام کوچک زنانه معاونت امور زنان را متوقف کرده ایم.

به گزارش تهران نیوز ،  فاطمه رهبر رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به اظهارات اخیر شهیندخت مولاوردی مبنی بر عدم الزام معاونت امور زنان برای ارائه گزارش به مجلس بیان کرد: یکی از وظایف مجلس بحث نظارت است و این موضوع در قالب های گوناگونی تعریف می شود.
وی افزود: در شرایط کنونی چون که ماه های آخر مجلس است نمیتوانیم تحقیق و تفحص کنیم و معاونت نیز نزدیک به دوسال وقت داشت که اقدامات لازم را انجام دهد و ما فرآیندی از فعالیت های معاونت امور زنان ریاست جمهوری داشته باشیمو نتیجه ای نیز از این اقدامات بگیریم. رهبر ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به ماه های آخر مجلس موضوع تحقیق و تفحص در معاونت امور زنان و خانواده در این موقعیت جوابگو نیست و مقطع زمانی کافی را نداریم. رییس فراکسیون زنان مجلس اظهار داشت: اخیرا فراکسیون زنان و خانواده مجلس با همکاری کمیسیون اصل نود اقداماتی در خصوص تفاهم‌نامه منعقد شده بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با صندوق جمعیت سازمان ملل صورت داده است. وی یادآور شد: معاونت امور زنان ریاست جمهوری ادعا می کرد که این تفاهم نامه نیاز به تصویب مجلس ندارد اما در اسنادی که از شورای نگهبان داریم عنوان شده که هر تعهد بین المللی که برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد تعهد می کند باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و عدم این کار تخلف محسوب می شود. رهبر گفت: بنده گزارش این عملکرد معاونت امور زنان را به عنوان رییس فراکسیون زنان به دکتر لاریجانی داده و ایشان برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش های مجلس ارجاع دادند و کار ما تایید شد و در نتیجه گیری ها عنوان شده که این تفاهم نامه خلاف قانون اساسی، امنیت ملی و سیاست گذاری های کلان مملکت است. رییس فراکسیون زنان مجلس مطرح کرد: ما این گزارش را برای قوه قضاییه، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات ارسال کردیم که طی این تفاهم نامه پول هایی توسط معاونت امور زنان و خانواده دریافت شده و سفارشاتی نیز گرفته شده بود. وی تاکید کرد: متأسفانه مسئولان حوزه زنان قبول کردند که در قبال دریافت پول دوربین‌هایی را در تمام مراکزی که آنها می‌خواهند نصب کنند و مدارکی را به آنها ارائه دهند که در مرحله اول ۵۰۰ میلیون تومان پول گرفتند و آن را به چند NGO دادند. رهبر عنوان کرد: این کار معاونت امور زنان یک برجام کوچک زنانه بود که در هیاهوی برجام هسته ای معروف گم شد اما ما جلوی این موضوع را گرفتیم و ادامه کار را متوقف کردیمو منتظر دستورات قضایی هستیم. رییس فراکسیون زنان مجلس گفت: حرکت و فرآیندی که ما در این دوسال از معاونت امور زنان دیده ایم پاسخگوی نیازهای زنان جامعه نیست و اقداماتی که جوابگوی نیازهای زنان و خانواده باشد صورت نگرفته است. وی تصریح کرد: بیشتر اقدامات معاونت امور زنان در جهت سیاست های کلان سازمان ملل و نسخه های غربی که سازمان ملل برای کشورا های مختلف تنظیم میکند،  است و تلاش دارند که در این راستا حرکت کنند. رهبر ادامه داد: به همین علت معاونت امور زنان عنوان می کند که نیازمند مجلس نیست اما به هر صورت باید به مجلس گزارش بودجه خود را ارائه دهند.
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =