عباس شجاع دونده پرقدرت فیروزکوهی که در سال جاری برای دومین بار پیاپی قهرمان رقابت های بین المللی دو ومیدانی آزاد دبی شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از دیمه نیوز؛ در رقابت های دو ومیدانی آزاد قهرمانی جهان در امیرنشین دبی، عباس شجاع دونده پرقدرت فیروزکوهی موفق شد تا برای دومین سال پیاپی در ماده دوی استقامت ۱۰ هزار متر در رده سنی ۴۰ تا ۴۵ سال به مقام قهرمانی برسد.

وی موفق شد مسیر مسابقه را در مدت زمان ۳۶ دقیقه و یک ثانیه، زودتر از سایر رقبا به پایان برساند.

اینها مقدمه گزارشی بود که فقط لحظاتی پس از قهرمانی این دونده ارزنده فیروزکوهی در رقابت های قهرمانی جهان، روی خط خبرگزاری محلی دیمه نیوز نشست.

گزارشی که در ادامه می خوانید، گپ و گفتی دوستانه و صمیمی با این ورزشکار دوست داشتنی و بسیجی است که به سؤالات خبرنگار ما پاسخ داد.

 * آقای شجاع، لطفاٌ خود را معرفی بفرمایید و از خانواده تان برایمان بگویید.

- عباس شجاع هستم. متولد سال ۱۳۵۱ شهرستان بابل که اصالتی فیروزکوهی (روستای لزور) دارم و از سال ۷۲ در فیروزکوه زندگی می کنم. دوران ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را به ترتیب در مدارس “۳۰ تیر”، “شهید مطهری” و “شهید بهشتی” بابل گذراندم و با تحصیل در دانشگاه های آزاد اسلامی واحد سمنان و جویبار، مدرک کارشناسی حسابداری دارم.

دارای ۲ فرزنده دختر ۱۴ و هفت ساله به نام های “مریم” و “دینا” هستم.

 عباس شجاع

* آقای شجاع، نخستین عنوانی که در عرصه ورزش کسب کردید چه بود و از چه سالی بطور حرفه ای به دو ومیدانی روی آوردید؟

- نخستین بار در سال ۱۳۶۴ زمانی که دانش آموز مقطع راهنمایی بودم، در رقابت های منتخب آموزشگاه های کشور و مسابقات رله المپیکی در کرمان، مقام دوم کشوری را کسب کردم.

از سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۱ در تیم ملی دانش آموزی کشور حضور داشتم، از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۵ در تیم منتخب نیروهای مسلح ایران عضویت داشتم و از آن پس در مسابقات دانشجویان کشور و منطقه ای موفق به کسب عناوین متعدد شدم.

دو ومیدانی را از سال ۱۳۷۲ به صورت حرفه ای دنبال می کنم.

 Fathi (1) عباس شجاع

* راجع به آخرین عناوینی که در سطح بین المللی کسب کردید، توضیح بفرمایید.

- اینجانب آخرین بار در رقابت های دو ومیدانی آزاد جهان در امیرنشین “دبی” در سال ۲۰۱۴ در ماده دوی استقامت ۱۰ هزار متر در رده سنی ۴۰ تا ۴۵ سال به مقام قهرمانی رسیدم و رکورد پیشین این مسابقات را که در اختیار خودم بود، پنج ثانیه بهبود بخشیدم.

نائب قهرمانی رقابت های جام پادشاهی کشور تایلند در سال ۲۰۱۳ و مقام ششمی همین رقابت ها در سال ۲۰۱۲ و مقام پنجمی رقابت های آزاد امیرنشین دبی در سال ۲۰۱۲ از جمله افتخارات ورزشی ام است و علاوه بر آنها سابقه حضور در رقابت های بین المللی آسیایی- اروپایی “استانبول” در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ را نیز در کارنامه دارم.

 عباس شجاع عباس شجاع

* برنامه فعلی ورزشی شما چیست و چقدر در روز تمرین می کنید؟

 - پس از کسب عنوان قهرمانی رقابت های امیرنشین دبی که آخرین حضورم در میادین بین المللی بود، استراحت کوتاهی داشتم و هم اینک برای رقابت های آسیایی ژاپن در سال ۲۰۱۴ و برای حضور در مسابقات رده بزرگسالان (۳۹ تا ۴۴ ساله) آماده می شوم.

۲ ساعت در روز تمرین فشرده و سنگین دارم و در جاده های اطراف شهر فیروزکوه می دوم، هفته ای ۲ روز بدنسازی در سالن انجام می دهم و یک روز در هفته نیز تحت نظر آقای “مجید لامه” نائب قهرمان اسبق دوی ۱۰۰ متر ایران در شمال تمرینات خود را دنبال می کنم.

تمرینات ساحلی و تمرین در کوهستان بخش دیگری از مراحل آماده سازی بدنی مرا تشکیل می دهد که به تناوب به انجام آنها مشغول هستم و حدود یک ماه پیش از اعزام به مسابقات، تمرینات خود را به چهار ساعت در روز افزایش خواهم داد.

پیش از حضور در رقابت های آسیایی ژاپن قصد دارم تا به عنوان بازی تدارکاتی و آماده سازی در ۲ دوره رقابت بین المللی دو ومیدانی که ۱۱ اکتبر و ۲۰ جولای در کشور ترکیه برگزار می شود، حضور بیابم.

* آقای شجاع، راجع به سرگرمی ها و تفریحات خود برای خوانندگان ما بگویید و بفرمائید اوقات فراغت خود را چطور می گذرانید؟

- به ورزش های دوچرخه سواری، کوهنوردی و شنا در کنار دو ومیدانی می پردازم که بسیار مفرح هستند و به آماده سازی و تقویت قوای جسمانی ام کمک شایان توجهی می کنند.

علاوه بر آن، اوقات فراغتم را در کنار خانواده سپری می کنم و اغلب به مطالعه، بخصوص کتاب نهج البلاغه امیرالمؤمنین(ع) می پردازم.

عباس شجاع عباس شجاع عباس شجاع

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =