سردار نصیری گفت: مسئولان مبارزه با ماهواره را جدی بگیرند و از همه توان خود در این راه استفاده کنند.

سردار علی نصیری، فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران در گفت و گو با خبرنگار سرویس اجتماعی آفتاب ری؛ اظهار داشت: در گذشته یکی از مأموریت های نیروی انتظامی جمع آوری ماهواره ها به گونه سلبی بود؛ این یک نوع نگاه تک سویی در نوع کمی بود و سبب شد تا ماهواره ها درمیان خانواده ها رشد قارچ گونه ای داشته باشند و این می طلبد پاشنه کفش ها را بکشیم.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) در ادامه عنوان کرد: درباره مبارزه با دجال واره، سازمان بسیج چند گام را در نظر دارد که نخستین آن دستور العمل است. در بخش دستورالعمل ما برای ائمه جمعه، جماعات و مسئولان شهری طرح توجیهی برگزار کردیم.

سردار نصیری با اشاره به گام دوم سازمان بسیج درباره مبارزه با منکر رایج، گفت: تهیه نرم افزارها جزء برنامه های اساسی این بخش به شمار می آید، در این گام  در حوزه علمیه قم برای روحانیان اعزامی ماه رمضان طرح توجیهی اجرا و اردوی درون سازمانی برای مربیان و سرحلقه های صالحین برگزار کردیم.

وی با تأکید براینکه سپاه برنامه های خوبی درباره مبارزه با ماهواره ها دارد، تصریح کرد: به طور قطع می گوییم 90درصد از اقداماتی را که باید انجام می گرفت را اجرا کرده ایم.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران با بیان اینکه ائمه جمعه در نمازهای جمعه از خطرات ماهواره بگویند، افزود: این بخش مربوط به گام چهارم است و از ماه مبارک رمضان آغازمی شود و در آن برای انزجار از ماهواره در روز قدس و همچنین در نمازهای جمعه برنامه ریزی شده است.

وی همچنین تحقیقات و بررسی، برخورد با نصابان و ایجاد بسترهای مناسب آموزشی را دیگر از گام های این مبارزه خواند.

سردار نصیری تأکید کرد: امروز ما خاکریزی در جنگ نرم نداریم بلکه هر فردی با خرید یک ماهواره صفوف دشمن را به خانواده راه داده و خاکریزی نگذاشته است، باید وارد عمل شویم و هم چون جنگ هشت ساله از کشور دفاع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس همه آمدند، در فتنه 88 مردم حماسه نهم دی را خلق کردند، در جنگ فرهنگی هم نیاز است وارد عمل شویم و از پتانسیل بالای خود استفاده کنیم.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران با بیان گام بعدی، حرکت در مسیر مبارزه با ماهواره را در ماه محرم و صفر مهم خواند و گفت: می توان از فرصت های این دو ماه در راستای اهداف فرهنگی استفاده کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =