به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری،  آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در چهارمین روز از سفر خود به عراق، ساعتی پیش با حضور در بیت حضرت آیت الله سیدعلی سیستانی با این مرجع تقلید دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار این دو مرجع تقلید مسائل مهم جهان اسلام را مورد ارزیابی قرار دادند و درباره مسائل مهم به رایزنی و تبادل نظر پرداختند.

 آیت‌الله نوری همدانی در این دیدار ضمن ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب به آیت‌الله سیستانی، مقاومت ایشان در برابر استکبار را ستودنی عنوان کرد.

ویافزود: آیت‌الله سیستانی از علمای بزرگی هستید که جامعه اسلامی به داشتن شما افتخار می‌کند.

این مرجع تقلید با بیان اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) و مواضع ایشان در مقابل استکبار گفت: این افتخار حوزه‌های علمیه است که همواره علمای بزرگ در مقابل ظالمان و استعمارگران ایستادگی می‌کنند.

آیت‌الله نوری همدانی تاکید کرد: یک روز حوزه در تحریم تنباکو، انگلیس را به زانو در آورد و یک روز هم حضرت امام خمینی(ره) از دل این حوزه‌ها قیام کردند و انقلاب اسلامی را به وجود آورده که موجب بیداری اسلامی در تمام کشورها شده است.

این مرجع تقلید ضمن قدردانی از مواضع آیت‌الله سیستانی در حفظ وحدت مردم عراق و نقش سازنده ایشان در خصوص حفظ حوزه نجف، برای همه علما و مراجع عظام تقلید دعا کرد.

 آیت الله سیستانی نیز در این دیدار ورود آیت‌الله نوری همدانی به نجف اشرف را مبارک عنوان و بر حفظ ارتباط با حوزه‌های علمیه تاکید کرد.

وی ابراز داشت: وحدت، انسجام، یکپارچگی از مهمترین مسائل روز دنیا است و باید بکوشیم تا در همه زمینه‌ها اختلاف‌ها را کنار گذاشته و اتحاد و همدلی را ایجاد کنیم.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به موضوع تقوا و خودسازی و ضرورت پرداختن به معنویت گفت: باید همه مناطق و شهرها، عالمان بزرگ در دسترس مردم باشند تا مردم با دیدن آن‌ها مسائل را پرسیده و به تهذیب نفس بپردازند.

وی ضمن تاکید بر زیّ طلبگی ارتباط با مردم را مهم دانست و گفت: صفای باطن و اخلاق باید چراغ مسیر باشد و طلاب باید بر زیّ طلبگی مبادرت داشته باشند.

آیت الله سیستانی نسبت به تعمیق بخشی در فراگیری علوم اسلامی تاکید و یک برنامه مدون علمی در جهت آموزش و تعلیم را ضروری دانستند.

بنابراین گزارش، این دیدار که به مدت 2 ساعت به طول انجامید، هر دو مرجع تقلید بر اتحاد و وحدت در برابر دشمنان اسلام تاکید کردند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =