مقدار قابل توجهی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی پیشوا عملی نشده است

امام جمعه پیشوا با بیان این که مقدار قابل توجهی از مصوبات شورای فرهنگی عمومی پیشوا عملی نشده است تصریح کرد: اعضای این شورا تمهیدی اتخاذ کنند تا مصوباتی که خودمان در این شورا تأیید می کنیم زمین نماند، در غیر این صورت جلسه ما یک جلسه مهمل و بی خاصیت می شود.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، به نقل از  پایگاه خبری ندای پیشوا، پس از نزدیک به یکسال تعطیلی جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا، بالاخره جلسه این شورا که قرار بود با حضور برزین ضرغامی مدیر کل فرهنگ و اشاد استان تهران برگزار شود، بدون حضور وی، در سالن جلسات فرمانداری پیشوا برگزار شد.  

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا رئیس شورای فرهنگ عمومی پیشوا در این جلسه گفت: فرهنگ به مجموعه رفتار، کردار و گفتار یک جامعه که به آن عادت کرده و عرف شده اطلاق می شود.

 

امام جمعه پیشوا تصریح کرد: دین مقدس اسلام برای تمام مصادیق رفتار ما دستورالعمل و برنامه دارد و ما مکلفیم سبک زندگی خود را با فرهنگ اسلام منطبق کنیم.

 

وی افزود: دشمنان اسلام مخصوصا در مقطع فعلی علیه مسلمانان جنگ نرم به راه افتاده است و درصدد هستند تا با ابزار و امکانات پیشرفته و به روز خود فرهنگ ما را دستخوش تغییر کنند و در سبک زندگی ما اثر بگذارند (که متأسفانه گذاشتند) و تا آنجا که می توانند ما را از فرهنگ اسلام و فرهنگ خودمان جدا کنند.

 

رحمتی نیا با اشاره به علت ایجاد شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: از طرفی فرهنگی داریم که به همه جوانب زندگی ما توجه دارد و از طرفی دشمنان و هواهای نفسانی ما در صدد لطمه زدن به فرهنگ ما هستند، چرا که گاهی احکام الهی و اسلامی با هوای نفس و تمایلات شخصی ما سازگاری ندارد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی پیشوا بیان کرد: این جلسات برای این است که جامعه و شهرستان ما از طرفی با فرهنگ و سبک زندگی اسلامی بیشتر آشنا شود و از طرفی مانع نفوذ فرهنگ بیگانه شویم و نگذاریم دشمنان در فرهنگ و زندگی ما نفوذ کنند. این یک اهتمام  و توجه ویژه و خاص را از همه ما می طلبد.

 

وی افزود: این امر امروز برای ما یک تکلیف و وظیفه است که در نوع رفتار، گفتار، کردار و همه چیز جامعه خود دقت کنیم و هر آنچه مطابق با اسلام است را تقویت کنیم و آن چیزهایی که از فرهنگ دین فاصله گرفته را اصلاح کنیم وبه فرهنگ اسلام برگردانیم.

 

امام جمعه پیشوا با بیان این که مقدار قابل توجهی از مصوبات شورای فرهنگی عمومی پیشوا عملی نشده است تصریح کرد: اعضای این شورا تمهیدی اتخاذ کنند تا مصوباتی که خودمان در این شورا تأیید می کنیم زمین نماند، در غیر این صورت جلسه ما یک جلسه مهمل و بی خاصیت می شود.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی پیشوا پیشنهاد کرد، کمیته ای تشکیل شود و مصادیق و موارد جزئی فرهنگ های غیر خودی را در همه ابعاد زندگی شمارش و احصا کرده و فرهنگ اسلام را نیز در مقابل آن مشخص کند و آنچه در اسلام به عنوان دستورالعمل و آموزه است را با استناد از آیات و روایات بنویسد و سپس یک گروه متخصص، فرهنگ اسلامی در مقابل فرهنگ های غیر خودی و بیگانه را به شکلی به زبان کودکانه (به صورت داستان، رمان و یا شعر) در بیاورند که بتوان در پیش دبستانی یا دبستان استفاده کرد.

 

رحمتی نیا با بیان این که این یک کار اساسی و ریشه ای برای فرهنگ جامعه است، گفت: با این شیوه ۱۰ سال بعد وضع تغییر می کند و به تدریج بچه هایی وارد جامعه می شوند که با فرهنگ اسلام آشنا شدند.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =