ملت ایران هرگز اجازه قبول تحقیر در مقابل استکبار را نمی دهند

رییس سازمان بسیج اصناف کشور تصریح کرد: مردم غیرتمند ایران اسلامی در اقصی نقاط کشور پایبند به اصول، مبانی و تدابیر رهبر معظم انقلاب و وفادار به آرمان شهدا هستند و هرگز اجازه نمی دهند که کسی بخواهد تحقیر در مقابل استکبار و در رأس آنها آمریکای جنایتکار را قبول کند.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، به نقل از ندای پیشوا، سرهنگ محمد ابراهیم کریمی رییس سازمان بسیج اصناف کشور در دومین یادواره شهدای بسیج اصناف شهرستان پیشوا با بیان این که برترین و والاترین نعمت خداوند، نعمت ولایت و رهبری است تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری تمام تلاش ائمه این بوده است که ولایت را زنده و جامعه اسلامی را احیا کنند و نقش شهدا هم همین جا تعریف می شود. وی افزود: ۲۰۰ هزار شهید با خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند تا ما به این ثبات رسیدیم و بعد از ۳۷ سال انقلاب ما زنده و پوینده مسیر خود را طی می کند. رییس سازمان بسیج اصناف کشور با اشاره تلاش پیامبران الهی برای تشکیل نظام ولایی در طول تاریخ گفت: یکصد و بیست و چهار هزار  پیغمبر الهی و خاتم آنان حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) به دنبال ایجاد نظام ولایی بودند. پیغمبر خاتم (صلی الله علیه و آله)در طول ۱۳ سالی که در مکه بودند هرچه برای تشکیل نظام ولایی تلاش کردند، موفق نشدند؛ وضعیت و شرایط حاکم در مکه به گونه ای بود که ایشان موفق به تشکیل نظام ولایی نشدند و مجبور شدند به مدینه هجرت کنند و به هر شکلی بود پیامبر (صلی الله علیه و آله) برای اولین بار در طول تاریخ نظام ولایی را تشکیل دادند. وی افزود: پایه های نظام ولایی که پیغمبر اکرم شکل دادند هر سال که می گذشت، محکم تر می شد و کار به جایی رسید که امپراتوری روم که یکی از بزرگ ترین قدرت های آن زمان که بود در جنگ تبوک در مقابل سپاهیان حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) فرار را بر قرار ترجیح دادند. کریمی تصریح کرد: این نظام ولایی ۱۰ سال ادامه پیدا کرد و علیرغم این که ایشان به امر خداوند تبارک و تعالی تکلیف جامعه مسلمین را مشخص کرده بودند و حضرت علی بن ابی طاللب را در غدیر معرفی کردند، متأسفانه پایه های این نظام ولایی که ۱۰ سال با حضور خود پیغمبر تداوم پیدا کرده بود با رحلت ایشان آن پایه ها خراب شد و متأسفانه سقیفه تشکیل شد و به موجب توطئه سقیفه که در تاریخ ماند، امام اول ما حضرت امام علی (علیه السلام) ۲۵ سال خانه نشین شد، تا این که بعد از ۲۵ سال شرایط جامعه به گونه ای شد که خود مردم به حضرت علی ابن ابی طالب (علیه السلام) رو آوردند و از حضرت تقاضا کردند که رهبری جامعه را به عهده بگیرد.

 

رییس سازمان بسیج اصناف کشور اظهار داشت: برای دومین بعد از ۲۵ سال از رحلت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) حضرت علی ابن ابی طالب (علیه السلام) دوباره نظام ولایی را شکل دادند و از همان ابتدایی هم که این نظام شکل گرفت آن حضرت دشمنان قسم خورده ای داشت که نمی توانستند صدای عدالت حضرت را بشنوند و تحمل کنند. این مسئول اضافه کرد: این نظام ولایی هم با حضور خود حضرت هر روز محکم تر می شد اما ۵ سال بیشتر ادامه پیدا نکرد. یعنی نصف مدت زمانی که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) نظام را مستقر کرد و بعد از ۵ سال دشمنان امام علی (علیه السلام) و دشمنان نظام ولایی که نمی توانستند آن نظام را تحمل کنند توطئه کردند و آن حضرت را در محراب به شهادت رساندند. کریمی گفت: با به شهادت رسیدن امام علی (علیه السلام)، نظام ولایی که ایشان شکل دادند، ادامه پیدا نکرد و نظام ساقط شد و مجدداً افتاد به دست خلفای عباسی و اموی و بعد هم سلاطین و پادشاهان و در طول سالیان سال دیگر، نظام ولایی شکل نگرفت. یعنی بعد از حضرت علی بن ابی طالب (علیه السلام) امامان دیگر تا امام زمان (عج) که آن هم به اذن الهی غیبت صغری و غیبت کبری، نظام ولایی شکل پیدا نکرد تا به عصر امام خمینی (ره) رسید که پشتوانه ملت بزرگ ایران، انقلاب در ۲۲ بهمن ۵۷ و در زمانی که اندیشه سکولاریسم یعنی اندیشه جدایی دین از سیاست تمام دنیا فرا گرفته بود این انقلاب به پیروزی رسید. رییس سازمان بسیج اصناف کشور خاطر نشان کرد: مبنای این نظامی که امام عزیز بزرگوار ما در ایران اسلامی مستقر کردند همان نظام ولایی است. بر مبنای ولایت فقیه؛ اما تفاوت بزرگ این نظام ولایی که امام عزیز ما در ایران اسلامی به همت بلند ملت ایران و شهدا شکل دادند با دو نوبت نظام ولایی که یکی در زمان رسول الله (صلی الله علیه و آله) و یکی در زمان حضرت علی ابن ابی طالب (علیه السلام) ایجاد شد، این است که نظام مبتنی بر ولایت فقیه که امام عزیز ما در ایران اسلامی مستقر کردند با رحلت ایشان از هم نپاشید و فرزند خلف او آقا سید علی عزیز ما، جا پای امام گذاشت و سکانداری این نظام را به عهده گرفت و الان که نزدیک به چهار دهه از عمر انقلاب گذشته است، این نظام همچنان مستقر و پویا اهداف خود را دنبال می کند.

 

وی افزود: پر واضح است اگر ریشه ها و پایه های این نظام محکم شده است و امروز مرزهای جغرافیایی ما را درنوردیده و به کشورهای خاورمیانه و آفریقا رسوخ کرده و بیداری اسلامی و بیداری انسانی را موجب شده است، این نبوده الاّ این که خون پاک و مقدس شهدایی که در مسیر این انقلاب ریخته شده است. کریمی اضافه کرد: این افتخار که نظام ولایی مستقر در جمهوری اسلامی با گذشت ۳۷ سال حتی بعد از رحلت حضرت امام خمینی (ره) ادامه پیدا کرده و مثل گذشته محکم و استوار مسیر خود را طی می کند بدانیم که مدیون خون شهدا هستیم و این شهدا بودند که در شرایط سخت از بهترین سرمایه وجودی خود گذشتند و خون خود را دادند و پایه های این نظام را محکم و استوار کردند. رییس سازمان بسیج اصناف کشور تصریح کرد: جبهه استکبار از روز اولی که این انقلاب به پیروزی رسید و بلکه قبل از پیروزی انقلاب تلاش کردند که نگذارند پیروز شود و بعد از پیروزی انقلاب، دست از سر نظام ما بر نداشتند  و ترورها و انفجارهای اوایل انقلاب برای این بود که مثل دوران رسول الله (صلی الله علیه و آله) و امام علی (علیه السلام) نمی توانستند این نظام را تحمل کنند و چون اهداف این نظام که اهداف الهی بود و بر مبنای قیام حسینی شکل پیدا کرده بود را با اهداف خود در تضاد می دیدند، از همان روز اول تلاش کردند که این نظام را به شکست بکشانند. لذا با ترور و با انفجارات بهترین شخصیت ها را از ما گرفتند اما موفق نشدند. وی افزود: آخرین حربه آنها جنگ تحمیلی هشت ساله بود که یک طرف آن ایران اسلامی بود اما طرف دوم آن اسماً عراق و در رأس آن صدام کثیف بود اما عملاً دنیای استکبار همه صف کشیده بودند پشت ارتش صدام صف کشیده بودند.

سرهنگ کریمی یکی از گلواژه های وصیت نامه های شهدا که در همه وصیت نامه ها مشترک است را پاسداری خوب از نظام، انقلاب و رهبری انقلاب عنوان کرد و تأکید کرد: اگر می خواهیم فردای قیامت در مقابل سوال شهیدان که می پرسند بعد از ما چه کردید، جواب خوب و مناسبی داشته باشیم و شرمنده نشویم، باید با افزایش بصیرت تابعیت و متابعت محض خود را از مقام ولایت همان گونه که تا الان داشتیم تا زنده ایم از خداوند بخواهیم و آن را حفظ کنیم و گوش به فرمان ولایت باشیم و اجازه ندهیم خدایی نکرده تدابیر ایشان یک جایی زیر پا گذاشته شود. رییس سازمان بسیج اصناف کشور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مذاکرات هسته ای ایران اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در خصوص مذاکره فرمودند با نرمش قهرمانانه دنبال کنید. اما حضرت آقا خطوط قرمزی را هم مشخص کردند از جمله آن لغو همه تحریم ها بلافاصله با بحث توافق نامه است بدون هیچ زمان دیگری است و دوم ایشان به صراحت بارها تأکید کردند اجازه بازرسی از مراکز نظامی را به هیچ کس نمی دهیم و تأکید کردند کسانی که در جلسه مذاکره شرکت می کنند خطوط قرمز را مد نظر داشته باشند. کریمی خاطر نشان کرد: وقتی رهبر انقلاب خیلی صریح می فرمایند که من اجازه نمی دهیم که هیچ کس از تأسیسات نظامی ما بازدید کند و به فرماندهان و مسئولان نظامی هم دستور دادند که هیچ کس اجازه ندارد بیاید از تأسیسات نظامی ما بازدید کند. اینها خط قرمز است و اگر قرار باشد خط قرمز هایی که رهبر معظم انقلاب می فرمایند زیر گرفته شود یعنی قدم گذاشتن روی آرمان های شهیدان. تلاش کنیم که خدایی نکرده حاصل زحمت و تلاش شهدای ما، توسط عده ای سبک سر زیر پا گذاشته نشود. وی اضافه کرد: مسئولین عزیزی که در مذاکرات شرکت می کنند تا زمانی که خطوط قرمز تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری را رعایت می کنند دقیقا این حمایت همه جانبه وجود دارند اما اگر قرار باشد توافق نامه به هر قیمت مطرح شود و بعد خطوط قرمز مشخص شده از طرف مقام معظم رهبری در آن لحاظ نشده باشد قطعا این توافق نامه مورد قبول ملت ایران نخواهد بود.

کریمی بیان داشت: این همه شهیدی که ما تقدیم کردیم مگر می شود ما با دست خودمان پای قرادادی را امضا کنیم که به موجب آن دشمنان بیایند و از مراکز نظامی بازدید کنند که ما چه می کنیم؛ مگر خودشان چنین اجازه ای به دیگران می دهند. بعضی ها به گونه ای صحبت می کنند که آدم واقعا متأسف می شود. وی افزود: گاهی به یاد سالهای دفاع مقدس می افتیم و آن دورانی که بچه ها چفیه را به دور گردن خود می انداختند و از زن،بچه، کاسبی و هم چیز خود می گذشتند و به صورت پیاپی در جبهه حضور پیدا می کردند و هیچ چیز را در جبهه نمی دیدند الا مبارزه با دشمن تا بن دندان مسلح؛ بعد الان بعضی می گویند ما اگر می خواهیم مشکلاتمون حل شود و مشکل آب خوردن ما هم حل شود باید کدخدا را ببینیم و به نوعی باید با آمریکا کنار بیاییم. این مسئول اظهار داشت: مقام معظم رهبری می فرمایند ما برای این که تحریم ها را دور بزنیم باید توجه ما به داشته ها و توانمندی ها و منابع خود در داخل و دست جوانهای غیرتند خودمان باشد نه این که به دست استکبار جهانی نگاه کنیم. وی افزود: در غالب وصیت نامه شهدا وفاداری نسبت به نظام و انقلاب و وفاداری به آرمانهای امام و شهدا و متابعت از امام شهدا و ولی فقیه شهدا آمده است اما بعضی انگار دوران هشت سال دفاع مقدس را فراموش کردند.

رییس سازمان بسیج اصناف کشور با بیان این که گاهی حرف های دشمنان ما توسط بعضی ها در داخل مطرح می شود، افزود: مثلا در رابطه با تسخیر لانه جاسوسی می گویند این واقعا اشتباه بود که در دورانی که تازه انقلاب ما پیروز شده بود لانه جاسوسی را دانشجویان اشغال کردند، یعنی ما با آمریکا سرشاخ شدیم. کریمی تأکید کرد: عقبه نظام شاهنشاهی که امام راحل به پشتوانه شهدا و ملت ایران ساقط کرد آمریکا بود و ما از همان اول آمدیم که بنده آمریکا نباشیم و به آمریکا و همه قدرت ها، نه بگوییم و امام حسینی و عاشورایی زندگی کنیم. وی به انتشار گزاره برگ ملی اشاره کرد و افزود: در گزاره برگ ملی که در الان سراسر کشور به امضای آحاد اقشار امت اسلامی رسیده و می رسد، شش اصل را آوردند که این نشان می دهد که مردم غیرتمند ما در اقصی نقاط کشور پایبند به اصول و مبانی و تدابیر رهبر معظم انقلاب و وفادار به آرمان شهدا هستند و هرگز اجازه نمی دهند که کسی بخواهد تحقیر در مقابل استکبار و در رأس آنها آمریکای جنایتکار را قبول کند. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =