یک موسسه تحقیقاتی مخالف عربستان سعودی فاش کرد که ملک عبدالله با سرطان ریه دست و پنجه نرم می‌کند و انتظار نمی‌رود مدت زیادی زنده بماند.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری،  به نقل از شبکه العالم، "موسسه امور خلیج فارس" که مقر آن در واشنگتن است، به نقل از منابع خود در آمریکا و عربستان فاش کرد که انتظار نمی‌رود ملک عبدالله تا پایان امسال زنده بماند.
در بیانیه این موسسه آمده است تیم پزشکی به پادشاه عربستان اطلاع داده‌اند که شش ماه بیشتر زنده نخواهد بود.
همچنین در این بیانیه آمده است که ملک عبدالله در دیدار با باراک اوباما در تاریخ 28 مارس و همچنین در تاریخ 4 آوریل که به ریاض بازگشت، با لوله‌های تنفسی دیده شده است.
"راشل هرتزمن" تحلیل گر سیاسی این موسسه گفت :با توجه بر این فرض که ملک عبدالله روزهای پایانی عمرش را سپری می‌کند، تلاش‌های اخیر برای تایین ولیعهد، تعجب آور نیست.
این موسسه افزود: وخامت حال پادشاه منجر به یک سری خلع‌ها و انتصابات شد. در طول یک ماه گذشته ،ملک عبدالله برادر ناتنی خود شاهزاده "مقرن" را به عنوان ولیعهد منصوب و شاهزاده بندر بن سلطان رئیس اطلاعات را اخراج کرد. این در حالیست که انتظار می‌رود در چند روز آینده ملک عبدالله یک سری از انتصابات جدید را اعلام کند.
در پایان این بیانیه آمده است: ناظران معتقدند وخامت حال ملک عبدالله منجر به رقابت شدید برای دستیابی به قدرت در میان خاندان سلطنتی سعودی می‌شود.
انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =