ادعای عجیب تاریا کرونبرگ در رابطه با بی احترامی به هاشمی: موضوع “هیچ ارتباطی با بی احترامی نداشت. میزبان به ما گفت بنشینیم و من از رسم بلند شدن اصلا خبر نداشتم.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛ خانم تاریا کرونبرگ در گفت و گو با برنامه صفحه دو بی بی سی، در پاسخ به سوالی در مورد جنجال مربوط به دیدار او و همراهانش با اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران، گفت: که ماجرا به بی اطلاعی او از پروتکل باز می گردد.

براساس این گزارش؛ ادعای عجیب تاریا کرونبرگ در رابطه با بی احترامی به هاشمی جای بسی تامل دارد؛ چگونه می توان قبول کرد که یک مقام بلند پایه هیات اروپایی آداب اولیه تشریفات را نمی داند و در مورد آن اظهار بی اطلاعی می کند.

تاریا گرونبرگ: «موضوع هیچ ارتباطی با بی احترامی نداشت. میزبان به ما گفت بنشینیم و من از رسم بلند شدن اصلا خبر نداشتم.»

به گزارش آفتاب ری؛ دیدار هیات پارلمان اروپا با نسرین ستوده (وکیل دادگستری) و جعفر پناهی (فیلمساز) در سفارت یونان در تهران و تحویل دادن جایزه ساخاروف برای آزادی اندیشه به آنها موجب اعتراض و واکنش نیروهای انقلابی شده است.

گستاخی این هیات و آزادی عمل آنها در دیدار با نسرین ستوده و جعفر پناهی به حدی رسیده بود که آنها خواستار دیدار با سران فتنه گر شدند.

در راستای این اقدام؛ بخش عظیمی از نمایندگان مجلس خواهان پاسخگویی افرادی که امکان این دیدار را فراهم کرده یا در جلوگیری از آن قصور کرده، شده اند.

به گزارش آفتاب ری؛ تاریا کرونبرگ، رئیس هیات پارلمان اروپا که اخیرا به ایران سفر کرده بود، به بی‌بی‌سی فارسی گفت: «این هیات خواهان دیدار با رهبران در حصر جنبش اعتراضی ایران بود، اما مقامات جمهوری اسلامی اجازه این دیدارها را صادر نکردند.»

برپایه این گزارش؛ کرونبرگ همچنین در گفت و گو با برنامه تلویزیونی صفحه دو شبکه بی بی سی فارسی گفت: «می خواستیم با خانواده زندانیان سیاسی و با کسانی که در حصر خانگی هستند، یعنی موسوی و کروبی ملاقات کنیم که البته امکان نداشت.»

نسرین ستوده و جعفر پناهی در جریان اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری چهار سال پیش ایران بازداشت و محکوم شده بودند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =